У храмі св. Василія Великого відбувся екуменічний молебень, який очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук)

Поділитися:

«Будьмо милосердні» (Ді, 28, 2)

У неділю, 26 січня 2020 року Божого, у храмі Святого Василія Великого, що на Львівській площі у Києві, відбувся міжконфесійний молебень, який очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук).

Захід організовано в рамках щорічного Тижня молитов за єдність християн. 

В екуменічній молитві взяли участь представники різних християнських Церков, які солідаризувалися у своєму бажанні єдності. Вірних усіх конфесій зустріли отці-василіяни на чолі з ігуменом о. Романом Шуп’яним ЧСВВ.

Головною темою для роздумів стала цитата з Діянь Апостолів: «Будьмо милосердні» (Ді, 28, 2).

Матеріали для екуменічної молитви приготували християнські Церкви Мальти, які кожного року на початку лютого згадують день, коли до їхнього острова прибув гнаний вітром та бурею корабель з римськими в’язнями, серед яких був і Святий Апостол Павло.

Під час шторму різні між собою люди дістаються до берега разом, огорнуті Божою любов’ю й провидінням. Розповідь з Діянь Апостолів акцентує на тому, що гостинність і милосердя – дуже необхідні чесноти в пошуку єдності між християнами.

Традиційно слово на молебні має хтось з представників певної Церкви. Цього разу роздумував над словами з Діянь Апостолів владика Олександр (Драбинко), митрополит Переяславський і Вишневський, заступник Голови Синодальної комісії з міжхристиянських відносин ПЦУ .

Відповідь на питання “Що таке милосердя?” знаходимо в Євангелії від Матвія, де з уст Господа лунають відомі слова: «Я милосердя хочу, а не жертви»……..«Бог очікує від кожного з нас іншого — любові та самовіддачі, без чого неможлива будь-яка зустріч лицем до лиця. Таким чином «милосердя» це зустріч, яка відкриває нам очі не лише на буття іншого, а на те, що цей інший, так само, як і ми є особистістю…»

Проповідник відзначив, що церковна Україна сьогодні розділена.

«Ми плекаємо власні ідентичності, які, на жаль, часто формуються за конфесійною, а не євангельською ознакою. І це сумно, бо віддаючи́ перевагу другорядному, ми часом втрачаємо себе як християни».

Роздумуючи над Словом Божим, владика Олександр неодноразово згадував Святішого Отця Папу Франциска, який «…фактично, пропонує нам нову — універсальну — християнську ідентичність. Ідентичність, яка базується не на конфесійних «скарбах», а на дієвій євангельській любові… А об’єднати нас, — таких різних, і не схожих одне на одного — може лише найдорожча перлина християнства, тобто Сам Христос».

Владика порадив схилити свої очі та серце у Євангеліє для того, щоб побачити ближнього та його потреби.

“І нехай Милосердний Господь навчить кожного з нас, як найкраще творити добро”, – побажав владика Олександр.

Наприкінці екуменічної молитви до всіх присутніх звернувся Блаженніший Святослав. Глава УГКЦ подякував Господу Богу, що вливає у наші серця необхідність та невідворотність християнської єдності.

Предстоятель пригадав, що цьогорічний Тиждень молитов за єдність християн у Вселенській Церкві Святіший Отець  уперше проголосив як Неділю Божого Слова. «Папа Франциск хоче нам сьогодні сказати, що Боже Слово – це невичерпний скарб християнської єдності. 

Боже Слово каже нам через уста апостола Павла: уже є багато того, що нас об’єднує – один Бог, одна віра, одне хрещення.».

Отець і Глава УГКЦ подякував владиці Олександру, який цього вечора роздумував над Словом Божим, висловив вдячність представникам Католицької Церкви, Православної Церкви, Вірменської Апостольської Церкви, Протестанської Церкви та представнику спільноти месіанських євреїв, які взяли участь у спільній молитві.

Наприкінці молитви духовенство, вірні та брати-семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії разом заколядували.

Фото: джерело

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*