Глава УГКЦ взяв участь у Міжнародному Євхаристійному конгресі в Ірландії

Поділитися:

«За дивним проявом Божественного Провидіння дні Євхаристійного конгресу збіглися зі Святом Пресвятої Євхаристії – вшануванням Таїнственних Тіла й Крові нашого Спасителя за юліанським календарем, за яким живуть багато Церков Східної традиції. Для Церков Християнського Сходу саме Божественна Літургія є найвищим способом святкування та почитання Тіла й Крові нашого Спасителя, вершиною молитовного злету й проникання в глибини спілкування між Богом і людиною, насолодою й радістю присутності Триєдиного Бога в житті Його Церкви», – про це сказав Блаженніший Святослав (Шевчук) 16 червня 2012 року під час проповіді на 50-му Міжнародному Євхаристійному конгресі в церкві Святого Хреста в Клонлиф-коледжі в м. Дубліні (Ірландія).

На думку Патріарха, запрошуючи нас до участі в Небесному Хлібі та Чаші життя вічного, Ісус Христос, за діянням Святого Духа, входить у наше особисте життя, сповнює його своїм божеством і чинить нас членами свого Тіла. «Таким чином, бути причетними (причасними) до життя Церкви Христової, бути живим її членом можна лише за посередництвом Святого Причастя»,  пояснює він. Тому, за його словами, причащаючись Тіла й Крові Христових, ми єднаємося не лише з нашим Богом – джерелом усякого життя, а й один з одним.

«Знаменним фактом історії Української Католицької Церкви є те, що вісімдесят років тому тут, у Дубліні, на Євхаристійному конгресі 1932 року її представляв блаженний священномученик Миколай Чарнецький»,  зауважив Блаженніший Святослав. Миколай Чарнецький, уже як Єпископ переслідуваної Церкви, у тюрмі й на засланнях, незважаючи на жодні заборони й кари, невтомно звершував Божественну Літургію в надзвичайних умовах та животворив Євхаристією своїх вірних. Тому саме «Пресвята Євхаристія була джерелом мужності та стійкості наших єпископів, священиків, богопосвячених осіб і мирян». «Святкуючи сьогодні Свято Таїнственних Тіла та Крові Христової, будучи покріпленими на цьому Євхаристійному конгресі свідоцтвом віри Церкви в різних країнах світу, просімо в нашого Спасителя – разом із Матір’ю Терезою з Калькутти, – щоб години наших євхаристійних почитань перетворилися на години усунення шкоди, завданої гріхом, на години праці й молитви задля потребуючих у цілому світі, на час відкриття хворого та стражденного людства на дію променів Ісуса, які випромінює Євхаристія й котрі оздоровлюють і переображують», – наостанок додав Глава УГКЦ.

А напередодні, 15 червня 2012 року, Блаженніший Святослав зустрівся з українською греко-католицькою громадою в Клонлиф-коледжі в Дубліні, щоб детальніше ознайомитися з її потребами. Присутнім на зустрічі був і Преосвященний Владика Гліб (Лончина), Апостольський Візитатор для українців-католиків в Ірландії. Учасників зустрічі цікавило багато питань, пов’язаних не тільки з життям церковної громади, а й із життям Церкви в рідній Україні. Блаженніший Святослав своїми глибокими настановами додав їм бадьорості, сили й наснаги будувати й розвивати нашу Церкву на ірландській землі.

Департамент інформації УГКЦ

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*