Глава УГКЦ зустрівся з мером Києва. Говорили про скандальну забудову біля Патріаршого собору

Поділитися:

26 вересня 2016 року Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, зустрівся із міським головою Києва – Віталієм Кличком. Під час зустрічі обговорили шляхи вирішення проблем, пов’язаних зі скандальною забудовою Сонячної Рів’єри поряд із Патріаршим собором УГКЦ.

glava-ugcc-klychko

У зустрічі взяли участь: Спасибко Олександр Валерійович (директор Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА), Свістунов Олександр Вікторович (в.о. директора Департаменту містобудування та архітектури, перший заступник директора Департаменту – начальник управління регулювання забудови міста КМДА), владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії.

Віталій Кличко  репрезентував  компромісний, з точки зору забудовника, варіант  завершення будівництва двох будівель (що знаходяться в межах прибережних захисних смуг) з облаштуванням ландшафтного парку на всій іншій території цієї земельної ділянки.  Поінформував про нові виклики, пов’язані з проведенням пісенного фестивалю Євробачення’2017 у травні наступного року, зокрема необхідністю в дуже стислі строки облаштувати  територію до фестивалю. Також  акцентував увагу на неприпустимості фізичного протистояння, пов’язаного з цією забудовою.

Блаженніший Святослав зі свого боку наголосив на необхідності відкритого діалогу із залученням всіх зацікавлених  стосовно  використання  території  довкола Патріаршого собору, виходячи з вимог законодавства та принципу добросусідства.

Також Глава УГКЦ звернув увагу, що  позиція Церкви в ситуації, що склалася з незаконним будівництвом поблизу Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві, залишається незмінною.

Крім цього, виходячи з міжнародного  резонансу, якого набула ця незаконна забудова, він закликав до виваженого підходу у прийнятті рішень, пов’язаних із цією проблемою. Блаженніший Святослав запевнив, що Церква, яка є невід’ємною частиною місцевої громади, наполягає на законності і прозорості у прийнятті цього рішення, відкидає будь-які корупційні дії, пов’язані з незаконним будівництвом та виступає за усунення причини для протистояння.

Повідомив Олег Яким’як

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*