Храм св. Василія Великого пожертвував фрукти та мед для поранених прикордонників у Києві

Поділитися:

19 серпня військові капелани зі спасівськими освяченими плодами відвідали госпіталь Державної прикордонної служби України.

Протягом дня Преображення вірні УГКЦ з чотирьох парохій м. Києва жертвували фрукти та мед в окрему збірку для поранених прикордонників, що не мають можливості відвідати Літургію у це велике свято. Частину фруктів закупив владика Богдан (Дзюрах), Адміністратор Патріаршої Курії УГКЦ.

По прибутті в госпіталь капелани – о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України, о. Валерій Гром, о. Андрій Хім’як, студенти Київської Трьохсвятительської семінарії та о. Богдан (Українська Православна Церква (КП)) – помолилися спільно із хворими та медперсоналом. Молитву очолив єпископ Богдан (Дзюрах), після чого звернувся до військовослужбовців та медперсоналу зі словами вдячності за жертвенність їхньої праці заради миру в державі, запевнивши прикордонників у своїх молитвах за їхнє швидке одужання.

Владика зазначив, що гідність і свобода є даром Божим, котрий ми отримали від Творця. «Природним є боронитися перед злом – проти ненависті й руїни, за мир, – підкреслив єпископ. – Сьогодні ми є тут, щоб висловити вам наше визнання за вашу рішучість і відвагу, – звернувся владика Богдан до прикордонників. – Замало сказати вам «дякуємо»: ви зробили більше, ніж ми можемо виразити словами. Ви йшли бо відчували поклик серця, адже любов спонукає до жертви».

Єпископ запевнив військовослужбовців про постійну присутність Церкви поряд з ними: «Як і ви, Церква постійно є на передовій: з піднесеними руками до Бога ми молимося за вас. Як каже відома приказка, військові готують коні, але перемогу дає Бог. Запорукою для вас нехай стане те, що український народ бажає лише оборонити свою землю, а не загарбати чуже, – підкріпив бойовий дух військовослужбовців владика. – Сьогодні ми молимося за ваших побратимів, які заступили на небесну варту».

Передаючи зібрані пожертви фруктів та меду, єпископ Богдан (Дзюрах) наголосив, що у цих дарах є не лише вітаміни, що пришвидшать одужання чоловіків. Ці плоди  української землі насичені її духом та зігріті теплом українського сонця.

Священики та семінаристи роздали всім присутнім образки, фрукти та подарунки – книжки Бруно Ферреро, відвідавши також тих, хто не зміг бути присутнім на молитві з причини важких травм. Священики помолилися разом з пораненими за ласку зцілення.

Благодійний фонд «Карітас» виділив для доброчинної акції солодощі, які військовослужбовці отримали в додаток до інших подарунків.

Військові капелани висловлюють слова вдячності вірним та парохам київських парафій: Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві, храму св. Василія Великого у Києві, храму на Аскольдовій Могилі та церкві св. Миколая на Подолі.

Прес-служба Департаменту капеланства

Фото Державної Прикордонної служби України

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*