Храмове свято в Монастирі Святого Василія Великого

Поділитися:

14 січня Церква святкує день Св. Василя Великого, Архиєпископа Кесарії Кападокійської. Разом з тим цього дня святкують ще дві події: Обрізання Господа Бога і Спаса Нашого Ісуса Христа та новий рік за юліанським календарем.

Для Монастиря Св. Василія Великого, котрим опікуються отці-василіяни, це перш за все свято їхнього покровителя та засновника спільнотного монашого життя.

Урочисту Архиєрейську Літургію 14 січня о 10.00 очолив Глава Української Греко-Католицької Церкви – Блаженніший Святослав (Шевчук). На Храмове свято з”їхались ченці з усієї України на чолі з протоігуменом Чину Святого Василія Великого – о. Іоанікієм Чверенчуком. В урочистій Літургії взяв участь Високопреосвященніший Архиєпископ Томас Галліксон, апостольський нунцій в Україні, єпископКиївської Архиєпархії – владика Богдан Дзюрах, ігумен київського монастирія оо.Василіян – о. Василь Тучапець, ЧСВВ з сотрудниками храму, ігумени василіянських монастирів Львова, Крехова, Гошева, Жовкви, протопресвітери Київської Архиєпархії та інших українських єпархій, гості та парафіяни храму.

Проповідь Блаженнішого Святослава можна прослухати тут.

У своєму слові Блаженніший згадав про особу святого Василія та його внесок у розвиток монашества. Вітаючи  з новим роком, який наступає сьогодні за юліанським календарем, Глава Церкви побажав усім присутнім: “Розпочинаючи цей рік – Рік покликання мирян, хочу побажати вам: будьте справжніми християнами, які цю справжність зможуть випромінювати у всьому, що ви робите, чого навчаєте там, де сьогодні покликав вас і поставив вас Господь Бог. Будьте справжніми християнами, і тоді правда про Його Церкву стане великою силою нашого життя”.

Наприкінці Літургії Архиєпископ Томас Галліксон виступив з коротким словом.

Богослужіння завершилося благословенням Архиєпископа Святослава (Шевчука) та побажанням всім священнослужителям, доброчинцям, парафіянам та гостям храму многих і благих літ.

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*