Греко-католицьке духовенство зустрілося з римо-католиками в Апостольській Нунціатурі

Поділитися:

Вже стало доброю традицією, що однією із перших вігілійних зустрічей з нагоди Різдва Господнього є зустріч духовенства Римсько-Католицької та Греко-Католицької Церкви в Апостольській Нунціатурі. Від Монастиря Св. Василія Великого завітали на свято о. Рафаїл Стефурак, о. Роман Шуп’яний та бр. Йосафат Олійник, ЧСВВ.

Так і цього року, у четвер 13 грудня Апостольський Нунцій Архієпископ Томас Е. Галіксон, разом із працівниками Апостольської Нунціатури радо приймали своїх гостей.

Були присутні Владики: кардинал Любомир Гузар, Його Блаженство Святослав Шевчук, Його Високопреосвященство Петро Мальчук та єпископ-номінат Радослав Змітрович.

Отець Патрик Оліх OFM представив усім особу Монсеньора Петра Тарнавського, Секретаря Нунціатури та розпочав передріздвяну зустріч віршем Василя Мартинюка «Народився Хліб»:

У Домі Хліба народився Хліб!

І відчаю розсипалася глиба.

І світ, який від голоду осліп,

Прозрів, коли того наївся Хліба.

Ці рядки можна ліпше зрозуміти, якщо згадати, що Вифлеєм по-єврейськи звучить як Бет-Лехем, і назву цього містечка можна перекласти як «дім хліба», про що свого часу писали Отці Церкви у своїх богословсько-духовних роздумах.

У ході зустрічі свої привітання висловили кардинал Любомир, Блаженніший Святослав, Владика Петро та Апостольський Нунцій, Його Високопреосвященство архієпископ Томас Едвард Ґалліксон. До зібраних Нунцій звернувся такими словами:

З деякими із Вас я мав нагоду зустрічатися часто протягом цього року; з іншими, мабуть, бачимося сьогодні лише вдруге. Хочу висловити мою особисту вдячність усій католицькій спільноті цього столичного граду та околиць, греко- та римо-католикам, – усім, хто прийняв моє запрошення та прибув сьогодні до цього дому.

Хочу вам сказати, що – в долі й недолі – я не лише відчуваю себе тут як удома, а й почуваюся зануреним у цю дійсність. Часто мені бракує знання мови, проте не бракує серця для служіння від імені Святішого Отця цій непростій, та передусім гарній дійсності Католицької Церкви.

… Бажаю всім святого та радісного Різдва Христового та щедрого Божого благословення на наступний рік!

На завершення Апостольський Нунцій уділив благословення всім присутнім та запросив до святкового столу. У такій радісній атмосфері всі гості мали хорошу нагоду поспілкуватися та ближче познайомитися між собою. Такі зустрічі дуже важливі та очікувані, адже зміцнюють єдність зі Святішим Престолом та між католицьким духовенством.

http://www.catholic-media.org/ua/news/ukraine/6660-nunciatura-14-12-12.html

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*