Блаженніший Любомир: «Не бачу труднощів, щоб не святкувати Різдва разом — 25 грудня»

Поділитися:

В ефірі програми «Радіо Марія» кардинал-емерит УГКЦ Любомир Гузар розповів, як у дитинстві святкував Різдво, як Західній та Східній Церкві домовитися святкувати Різдво в один день.

Не обійшли увагою і важкі теми: чого 2015 рік навчив наш народ? Як матерям пережити втрату синів в АТО? Чому в нашій державі досі роблять багато абортів і коли закінчиться війна? Згадали і особливі події з життя самого владики: 15‑ту річницю з дня призначення його Главою УГКЦ і 10 -ту річницю з дня конклаву — коли обрали нового Папу, а сам Блаженніший входив до числа 16 реальних кандидатів на папський престол.

— На Новий рік фактично не звертаю уваги, і ніколи цього не робив, навіть і охоти не мав, — сказав Його Високопресвященство. — А ось коли служив у Львові — радів із того, що в останній день перед Новим роком ми в Соборі святого Юра служили молебень. Продовжуємо цю традицію і в Києві.

Календар завжди вважали за символ приналежності до тої чи іншої Церкви, — продовжив Блаженніший. — Зараз активно дискутується питання [розбіжностей у календарях]. Я особисто мав дискусії з римо-католиками. Багато людей цілком готові до того, аби ми святкували 25 грудня. Ще коли я служив у США, говорили про більш досконалий календар: Об’єднані Нації пропонували календар астрологічний. Щоб усі жили за одним часом. Чомусь ця ініціатива притихла. Я ж сам не прив’язуюсь до конкретного дня.

Цей рік дав нам усвідомити певну єдність, попри різні національні приналежності. Драматичні обставини звернули увагу на те, що ми все ж таки ОДНА ДЕРЖАВА, ОДИН НАРОД! А ще думаю, багато хто усвідомив, що ми маємо бути ЄДИНІ.

Війни існують від самого початку людства. Люди не вміють розв’язувати трудних проблем у гідний спосіб. Завжди була проблема матерів. Бо вони мають особливі стосунки зі своїми синами. Дай Боже, щоб скінчилася вся ця комедія… Війна — не вихід. Нема ради. Така вже материнська доля. Треба щиро старатися, аби війни припинялися.

Дуже прикро, але аборти не є чимось новим. Я пригадую останній випуск газети «Мета» — вересень 1939 року. Пам’ятаю лист митрополита Андрея Шептицького, де він активно обговорює проблему абортів, «білої смерті», як її тоді називали. Скільки народу, скільки населення ми втратили! Аборт — це вбивство невинної людини. Це дуже серйозний гріх. Проти якого ми повинні дуже свідомо продовжувати боротьбу. Народ, який не шанує свого життя, сам себе винищує. Живе у страху. Люди мають перестати думати про свою вигоду, а думати про цінність життя! Коли так нехтується життям — мають бути наслідки. І ми вже їх переживаємо. Зараз дуже стала популярною тема корупції, але порівняно з абортами — це дрібна тема.

Нехай інші не вважають себе ангелами! Не тільки ми переживаємо проблему корупції. Мені здається, що церкви та релігійні організації замало говорять про це. Я запитав одного поважного громадянина, практикуючого християнина, скільки він чув проповідей про гріх корупції? Він відповів — жодної!

Що робити, коли ми бачимо, як сваряться Яценюк, Саакашівілі й Аваков? Бути порядними людьми. Ми багато нарікаємо! Я не кажу, що нема причини. Але хай кожен сам собі поставить запитання: а що Я РОБЛЮ для суспільства? Який Я Є громадянин? А влада — це дзеркало громади.

Різдво є доказом Божої любові. Бажаю вам велич ту прийняти, і навчитися ділитися. Якщо зможем — то буде дуже велика користь!

За матеріалами: Радіо Марія

Джерело: CREDO

Поділитися:

3 Comments on Блаженніший Любомир: «Не бачу труднощів, щоб не святкувати Різдва разом — 25 грудня»

  1. Я живу в Англії. Я святкую убидва свята.

    25-ого грудня є свято але почувається фінансове і фальшиве, що аж вмішуються до святкувань і ті що не вірують в христі.

    А наш чудове святкування святої вечері 6-ого січня має справжне святочне почуття що З нами Бог.

    Краще нам тримати цих двох святкувань окремими щоб відріжнювати фінансове святкування і діда мороза, від релігійного, родинного святкування і вірування в Ісуса Христа.

  2. Можна давніми до-Христ. звичаями святкувати Різдво і Коляду. В суті, звичаї Свят Вечора мало мають до діла із самим Різдвом – а майже все є з давнини, з Палеоліту з добавками Неоліту. Церква довго боролася із цими обрядами, і навіть нині декотрі священики проти старих колядок. А коли святкувати, то вже нехай всі українці погодяться.

  3. так, проблеми у тому щоб святкувати в один день немає.. прОблема в тому, що Христос народився не 25 грудня. і не 6 січня. Ніхто не знає точної дати нарождення Христа. І святе письмо на наї не вказуе. Сам Христос ніколи не святкував своє різдво та його апостоли теж. Проте на кінець січня випадає багато стародаініх язичницьких свят,які церква “охристиянила”.. Тож замість гадати КОЛИ святкувати, краще б Ви замислилися ЩО святкувати і чому….

Leave a comment

Your email address will not be published.


*