Ігумен монастиря св. Василія о. Василь Тучапець обраний першим Екзархом Харківським

Поділитися:

dsc_1326_800x531У середу, 2 квітня 2014 р., у Ватикані повідомлено про те, що Блаженніший Святослав Шевчук, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, за згодою Синоду Єпископів УГЦК та порадившись з Апостольською Столицею, створив Харківський Екзархат УГКЦ, виокремлюючи його територію з дотеперішнього Донецько-Харківського Екзархату.

Святіший Отець дав згоду на канонічне обрання згаданим Синодом о. Василя Тучапця, ЧСВВ, дотеперішнього Ігумена монастиря Святого Василія Великого в Києві, першим Екзархом Харківським, надаючи йому титулярний осідок Центуріонес.

Владика-номінат Василь Тучапець, ЧСВВ, народився 29 вересня 1967 року в Яворові на Львівщині. У 1986 році вступив до Провінції Найсвятішого Ізбавителя Василіянського Чину святого Йосафата в Україні, де 1996 року склав довічні обіти. Філософсько-богословську освіту здобував у Польщі, захистивши 1998 року ліценціат з душпастирського богослов’я.

Ієрейське рукоположенння отримав 12 липня 1997 р. з рук св. п. владики Софрона Дмитерка, ЧСВВ. Від 1998 року виконував різні душпастирські та настоятельські обов’язки в монастирях Провінції, займався викладацькою діяльністю. Від 2005 року – ігумен монастиря Святого Василія Великого в Києві, а від лютого 2012 р. – Радник та Вікарій Протоігуена Провінції Найсвятішого Спасителя.

http://uk.radiovaticana.va/

Поділитися:

1 Comment on Ігумен монастиря св. Василія о. Василь Тучапець обраний першим Екзархом Харківським

  1. о. Сергій ПРУДКО // 03.04.2014 at 11:39 // Відповіcти

    Давно очікувана і радісна подія! Гідному кандидату – многія і благія літа!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*