Ігумен Василій Тучапець взяв участь у святкуваннях з нагоди празника св. Йосафата у Вільнюсі

Поділитися:

Вшанування святих у Церкві є не стільки ретроспективним поглядом в минуле чи пошуком взірців до наслідування, скільки прославою Бога, який своєю благодаттю навідується до людини, її переображує та обожествлює. Празники святих пригадують і представляють Церкві вічно актуальну і ніколи не старіючу Божу святість, з усією її притягаючою силою і привабливістю. Можливо, саме тому празник священномученика Йосафата, Архієпископа Полоцького, у вільнюському василіянському монастирі Пресвятої Трійці, з якого святий Йосафат розпочав свій чернечий шлях, щоразу збирає все більше і більше прочан та переживається по-особливому.


Особливими були і цьогорічні святкування, адже у них вперше з часу відновлення монастиря у 1990 році взяла участь вся Управа Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні: протоігумен ієрм. Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ, радники протоігумена ієрм. Василь Тучапець, ЧСВВ, ієрм. Сергій Крутовський, ЧСВВ, ієрм. Макарій Флячок, ЧСВВ, ієрм. Атанасій Євуш, ЧСВВ та Провінційний економ ієрм. Макарій Солюк, ЧСВВ.


Також розділити радість чернечої та парафіяльної спільнот і взяти участь в урочистій Божественній Літургії (яку, до слова, цього року транслювало литовське радіо «Марія») прибули о. Артур Маслей та ієрм. Дмитро Гарасим, ЧСВВ з Польщі, о. Миколай Костецький з Ольштина (Польща), Протоігумен Прибалтійського Домініканського вікаріату о. Саулюс Румшас, ОР, о. Юлюс Саснаускас, OFM (який виголосив проповідь) з вільнюського бернардинського монастиря, отці Кястутіс Дайлідє, Стасіс Казєнас, SJ, викладачі та семінаристи вільнюської римо-католицької семінарії, диякони Довідас Ґріґалюнас та Ярослав Спірідовіч з вільнюської римо-католицької катедри, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Литовській республіці Валерій Жовтенко та численні прочани з Польщі, Литви, Латвії, Естонії та України.


Після Божественної Літургії настоятель вільнюського василіянського монастиря Пресвятої Трійці ієрм. Павло Яхимець, ЧСВВ подякував усім присутнім за спільну молитву, також з вітальним словом до присутніх звернувся отець-протоігумен Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ.


Завершились святкування урочистою процесійною ходою з іконою і мощами святого священномученика Йосафата довкола храму Пресвятої Трійці та молитвою перед іконою святого.

ієрд. Терентій Тертула, ЧСВВ

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*