Канонічна візитація в монастирі

Поділитися:

17 липня у нашому монастирі розпочав чергову Генеральну Канонічну візитацію о. Протоархимандрит Василій Ковбич. Зокрема, о. візитатор очолив Божественну Святу Літургію і звернувся до усіх вірних зі словом. Метою візитації є перевірити життя і діяльність ченців, зробити висновки і прийняти потрібні рішення. Таким чином, з відновленою духовною ревністю продовжувати іти дорогою досконалості й святості згідно з покликанням, даним Господом Богом, та навчанням Св. Отця Василія Великого й інших Святих Чину та згідно з навчанням Церкви.

18 липня о. Василій Ковбич відвідав главу нашої Церкви Блаженнішого Святослава Шевчука. Нижче наводимо текст, в якому висловлені враження о. Василія.

РОБОЧА ЗУСТРІЧ З БЛАЖЕННІШИМ СВЯТОСЛАВОМ У КИЄВІ

Серед безлічі обов’язків Блаженніший Святослав дня 18 липня 2011 року о годині 16:00 погодився прийняти мене на розмову з нагоди моєї канонічної візитації Василіянських монастирів в Україні. Насамперед Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви провів коротку розмову разом з Впр. о. Василієм Тучапцем – настоятелем київського монастиря і Впр. о. Йосафатом Ковалем – Економом Провінції Найсвятішого Спасителя, які мене супроводжували. Відтак в окремій залі наш Блаженніший присвятив понад 40 хвилин на робочу розмову зі мною.
Ми обговорювали різні питання, які цікавлять Василіянський Чин, але також всю Українську Греко-Католицьку Церкву. Варто пригадати, що 85% нашого Чину знаходиться в рамках УГКЦ, а саме, Провінція Найсвятішого Спасителя в Україні та Провінції в Польщі, Канаді, США, Бразилії та Аргентині. Поза межі УГКЦ наш Чин присутній у Провінції Св. Миколая в Україні – на Закарпатті, в Угорщині, у Словаччині та Румунії – всього 15%. Головні теми нашої розмови: видання літургійних книжок, на підставі яких наш Чин бажає видати новий Молитвослов; шлях до однообразності в літургійних богослужіннях; формування василіанських священиків; ставлення до деяких притаманних душпастирських питань; необхідність ченцям плекати монаше духовне життя для добра Церкви.
Але на такій зустрічі не могло бракнути питання про Патріярхат УГКЦ, оскільки Василіянський Чин завжди цього бажав і був у цій справі задіяний через своїх найвищих представників. Тому, що є інші пріоритети в програмі діяльності Блаженнішого Святослава, а до піднесення нашої Церкви до гідності Патріярхату ще треба дещо доопрацювати, я скористав з нагоди побажати нашому Блаженнішому, щоб саме в його особі це наше велике бажання в найближчому часі здійснилося офіційно згідно з церковним правопорядком.
З великою приємністю зберігатиму в пам’яті та серці слова і взірцеву особистість Блаженнішого Святослава. Щиро дякую Главі й Отцеві нашої Української Греко-Католицької Церкви за гостинність, батьківську підтримку і мудрі поради для життя і служіння Василіянського Чину.

о. Василій Ковбич, ЧСВВ
Протоархимандрит

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*