Кожен, хто увірував у Христа має обов’язок ділитися своєю вірою, – Блаженніший Святослав

Поділитися:

Церква пропонує відповідь на виклики сьогодення, яку коротко можна вмістити у словосполученні “Нова Євангелізація”. Саме про неї говорили єпископи з цілого світу нещодавно у Ватикані. Серед них, у Синоді Єпископів вперше брав участь Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ.

Підсумовуючи, Блаженніший виокремив три важливі пункти щодо нової євангелізації:

“Сьогодні Церква відчуває, що завдання євангелізувати не є тільки завданням єпископів чи священиків, але кожної охрещеної людини. Кожен, хто увірував у Христа має обов’язок своєю вірою ділитися з тим, хто може Христа не знає або не живе християнським життям”.

Друге, що сказав Блаженніший Святослав, – це те, що нова євангелізація – це нове зрушення в Церкві із залученням насамперед християнської родини, яка є основним місцем навчання та передавання віри, та парафії.

“А третє, – це є те, що Церква сьогодні рішуче засуджує усякі фундаменталізми, бо відомо, що процес секуляризації заторкає усі релігії не лише християн, але теж мусульман і представників інших релігій, тому що сучасна людина втрачає оте відчуття Божої присутності. Різні релігії по-своєму реагують на це. Багато з них повертаються до так званого фундаменталізму, тобто до якогось такого, я би сказав закриття і ворожості до всього нового, зокрема до нової культури чи до інших релігій. А Католицька Церква проголошує цілком іншу поведінку – ми вважаємо, що нові обставини вимагають по-новому вийти на зустріч тому світові, тій культурі, яка на сьогодні існує довкола нас”, – підсумував Блаженніший Святослав.

ДивенСвіт

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*