Красногірський чоловічий Василіянський монастир на Макарівщині

Поділитися:

В п’ятницю 25 червня, отець Тарас Тижник, ЧСВВ, ігумен монастиря св. Василія Великого у м. Києві разом із братом Йоаном Касіяном, ЧСВВ відвідали місце де колись діяв Красногірський чоловічий Василіянський монастир на Макарівщині в с. Червона гірка, Макарівського ОТГ.

Про монастир і його існування з архівних джерел дізнався о. Тарас Сиділо, який є настоятелем громади УГКЦ, у с. Ясногородка.

«Вперше, після 260-літньої перерви, в с. Червона гірка, завітали представники монашого чину св. Василія Великого, УГКЦ, щоб побачити на власні очі, місце де колись був чоловічий Василіянський монастир (скиток). Такий братній візит є лише частинкою повномасштабних історичних досліджень про історію Української Греко-Католицької Церкви на території Макарівщини, які тривають уже впродовж 2 останніх років!» – написав о. Тарас.

Також із розповіді історика пана Владислава Безпалька, який теж був присутній, можна дізнатися, що сам монастир був заснований близько 1484 року, а під проводом оо. Василіян діяв з 1713 по 1770 рр.. У 1771 році монастир закрили, причини до кінця не відомі.

На даний ще час тривають історичні дослідження щодо діяльності Красногірського монастиря оо. Василіян, які проводить пан Владислав Безпалько.

 

 

 

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*