Лицарі Колумба храму Святого Василія Великого взяли участь у ІІ Всеукраїнському з’їзді Ордену в Києві

Поділитися:

Лицарі Колумба храму Святого Василія Великого взяли участь у ІІ Всеукраїнському з’їзді Ордену, який відбувся у Києві 16-18 червня.

Духовно лицарську спільноту парафії провадив її капелан, ігумен монастиря отців-василіян у Києві о. Роман Шуп’яний ЧСВВ. В усіх робочих зустрічах делегатів парафіяльного осередку очолював Великий лицар Ради храму Святого Василія Великого Левко Довган.

До участі у З’їзді прибули більше 70 делегатів від усіх парафіяльних лицарських Рад в Римо-Католицької Церкви в Україні та Української Греко-Католицької Церкви. Протягом трьох днів відбулися урочисті богослужіння в храмах Києва, а також робочі засідання, на яких уповноважені від своїх Рад лицарі узгоджували стратегічні питання співпраці та взаємодії. Крім того делегати переглянули прем’єру кінострічки «Звільнення континенту: Іван Павло ІІ і падіння комунізму».

Перша із урочистих Божественних Літургій у рамках З’їзду відбулася у храмі Святого Василія Великого. Її очолив владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Києвської архиєпархії. Йому співслужив владика Мечислав Мокшицький, Глава Конференції римо-католицьких єпископів в Україні.

У своїй проповіді до лицарів владика Йосиф звернув увагу на відповідальність місії, яку вони здійснюють – відізватися на поклик Христа здійснювати справи милосердя, своїми справами свідчити Його любов. Також владика подякував братам за їхню відвагу дати присягу, ставши на шлях благодійності в спільноті лицарства, і її дотримуватися.

У неділю, 18 червня, відбулася завершальна урочистість З’їзду – Архиєрейська Божественна Літургія у Патріаршому соборі Воскресіння Христового, яку очолив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук.

У своїй проповіді він безпосередньо звернувся до лицарів зі словами привітання з нагоди З’їзду, подяки за служіння та заохоченням продовжувати давати мирянам гідний приклад слідування за покликом Христа служити ближньому.

ІІ Всеукраїнський з‘їзд Лицарів Колумба показав силу цього братерського руху в Україні. Він продемонстрував єдність та готовність чоловіків-католиків та їхніх родин служити на благо нашого народу та усієї Святої Церкви.

Фото і текст – Дмитро Шихалієв

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*