Молодь при храмі Св. Василія Великого у Києві відвідала Чернігів

Поділитися:

У суботу, 1 грудня, молодь, що відвідує недільні зустрічі при Храмі Св. Василія Великого у Києві, вирушила на одноденну екскурсію-прощу до Чернігова.

Поїздку організував та провадив о. Роман Шуп’яний, ЧСВВ, як духовний провідник молоді при храмі. Після прибуття до Чернігова о. Роман відслужив Літургію в каплиці Монастиря оо. Редемптористів. Усі присутні мали змогу приступити до Святих Таїнств Сповіді та Євхаристії.

Євангеліє цього дня згадувало про дорогу та Ісуса, який кличе за собою, про що наголосив у своїй проповіді о. Роман. «Сьогоднішня подорож має бути для нас не лише цікавою екскурсією, але також – паломництвом. Коли ми переживаємо у своєму житті якісь труднощі чи у нас виникають важкі питання, на які не знаходимо відповіді, тоді вартує вирушати у прощу». Отець Роман закликав молодь занести до Господа свої прохання на початку мандрівки, щоб протягом дня роздумувати над тим, яке місце займає Бог у нашому житті.

Після Богослужіння київську молодь запросили до сніданку сестри-редемптористки. У монастирі також служить о. Віталій Котик, ЧНІ, та д-н Олег Шайген. Усі вони разом з сестрами займаються в’язничним душпастирством – відвідують колонії та тюрми на території Чернігівської області. За словами о. Віталія, сьогодні спільнота опікується новоствореним центром реабілітації жінок, які вийшли з в’язниці, проте потребують підтримки. Священики та сестри допомагають колишнім в’язням виробити документи, а також увійти у суспільство, яке, проте, часто відкидає цих людей з огляду на їхнє минуле.

Київська молодь з зацікавленням послухала розповідь сестер-редемптористок про харизму їхнього чину та святих, котрі заснували та служили в Чині Найсвятішого Ізбавителя.

Після сніданку усі вирушили до міста на екскурсію храмами. Провадив молодь д-н Олег Шайген, який віднедавна проходить дияконську практику при монастирі.

Під час екскурсії було відвідано головні святині міста, а диякон розповів гостям історію храмів. Цікаво, що на Чернігівщині греко-католики з’явилися раніше, ніж на Галичині. Д-н Олег вказав на характерний стиль тогочасної архітектури, а також на елементи іконостасу, які свідчать про колишніх власників храмів – греко-католиків (уніатів).

Молодь відвідала Троїцько-Іллінський та Єлецький монастирі, Спаський та Борисоглібський собори, П’ятницьку церкву та Антонієві печери.

Екскурсія вийшла цікавою та насиченою, а також дещо виснажливою.

Ввечері перед від’їздом до Києва усі разом повечеряли та перепочили у місцевому кафе.

У неділю після Літургії в Монастирі Св. Василія Великого учасники прощі поділилися враженнями з тими, хто не зміг поїхати до Чернігова, та були готові до планування наступної поїздки.

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*