Монастир та храм св. Василія Великого запрошує молодь у молитовну поїздку до Ужгорода

Поділитися:

Дорога молоде!

Монастир та храм св. Василія Великого запрошує Вас в молитовну поїздку до Ужгорода.
У програмі – супровід духівника протягом всієї поїздки, недільна Літургія в монастирі оо. Василіян м. Мукачево, відвідини Мукачівського та Ужгородського замків, прогулянка алеєю, де цвістиме сакура – роздинка Ужгорода, екскурсії старовинними містами Закарпаття, а також – автентичні закарпатські страви та напої, весняний настрій чарівного міста та нові друзі, яких ви знайдете у нашому колі.

Вартість поїздки складає 600 грн. Дата: 3-4 травня (травневі державні вихідні).

Для того, щоб поїхати з нами, телефонуйте за номером 0672623464, або 0969639436, або пишіть на адресу osbmkyiv@gmail.com. Якщо Ви впевнені в тому, що поїдете, повідомте нам про це якнайшвидше, щоб ми придбали зручні квитки на поїзд.

Кінцева дата запису та подачі коштів: 17 квітня 2014 року Божого.

У вартість входить:

  • Проїзд Київ-Ужгород-Мукачеве-Київ
  • 2 сніданки та 2 обіди
  • Проживання в Мукачево

У вартість не входить:

  • Вхідні квитки у замки
  • Особисті витрати

Особливо звертаємося до благодійників нашого храму та інших храмів, де буде оголошено про цю поїздку. Вартість поїздки для молоді може зменшитися за рахунок Вашої пожертви. Отже, частину коштів ми зможемо віддати тим, хто зголосився поїхати. Оскільки молодь, що навчається  у Києві, не має достатньо коштів, щоб організувати собі такий молитовний дводенний відпочинок, звертаємося до Вас про підтримку. Це може бути не лише грошова підтримка, а, можливо, порада щодо організації дешевшого побуту на Закарпатті. Дякуємо за небайдужість!

Кошти можна передати в захристію для о. Романа або за допомогою електронної системи тут: http://osbm-kyiv.com.ua/sklasty-pozhertvu-systema-liqpay

Отці-василіяни та молодь парафії св. Василія Великого у Києві

Цікавинки Закарпаття

Щороку наприкінці квітня в Ужгороді відбувається фестиваль Сакури. Місто, що у цей період перетворюється на казку, відвідують тисячі туристів. Цей період можна назвати “квітковим раєм”, адже майже одночасно із сакурами зацвітають магнолії.

sakura_uzhgorod
Сакури були завезені до Ужгорода з Відня у 1923 році. Тоді містом керувала чеська влада, яка одразу почала його активно розбудовувати. Проте, коли діло дійшло до центра міста, виникли певні складності. Справа в тому, що на той час ця місцевість була заболоченою, а тому багато рослин там не приживалося. Тому вирішили завезти та висадити саме сакури, які чудово прижилися у м’якому кліматі Закарпаття.
Як у казці в Ужгород “оповитий” японською вишнею. Вона росте по усьому місту. На жаль, в основному у вигляді окремих дерев, проте є кілька вулиць, де можна побачити багато дерев, що виглядає безсумнівно ефектніше, аніж окремі представники. Найбільше сакур можна побачити на набережній річки Уж.

Мукачівський монастир Святого Миколая

Мукачівський монастир Святого Миколая отців-василіян постав на високій Чернечій Горі. Ця місцина на правому березі річки Латориця — колишня околиця, а тепер частина міста. Одначе у наші дні василіянська обитель розташована не на старому місці, вул. Північній, а на вул. Івана Франка. Адже після того, як радянська влада у 1947 р. відібрала монастир та віддала РПЦ, його не повернули.

У комплексі споруд діє жіночий монастир УПЦ (МП), проте василіанському чернецтву вдалося вберегти шановану реліквію — ікону Матері Божої. Вірники моляться перед нею вже у новому монастирі, що продовжує розбудовуватися.

Ужгородський замок 

Ужгородський замок розміщено на високій горі вулканічного походження, який нависає над р. Уж.

3fa3810-1

Муроване укріплення було зведено у XIII ст. на місці давньоруського городища IX—XIII ст. Протягом XIII – першої половини XVI ст. замок неодноразово витримував облоги, руйнувався й відбудовувався. Найзначнішою була перебудова замку наприкінці XVI ст, виконана під керівництвом італійських майстрів на основі новітніх досягнень тогочасного фортифікаційного мистецтва. Тоді ж формується планування системи замкових укріплень, які вціліли до наших днів. Про будівництво свідчать дати, які збереглися на стінах замку: 1592 р.– над головним в’їздом до замкового корпусу, 1653 р.– на північній стіні, 1658 р.– на внутрішній стіні в’їзду у формі арки.

Мукачівський замок

У південно-західній частині Мукачева стоїть Мукачівський замок, один із найцінніших історичних і воєнно-архітектурних пам’яток Закарпаття XIV—XVII століть. Замок розташований на горі вулканічного походження заввишки 68 м і займає площу 13 930 кв. м. Точної дати заснування замку немає, але в документах, які датуються XI століттям, він уже згадується.

palanok
З 1396 по 1414 року замком володів Подільський князь Федір Коріятович. Він значно розбудовує і укріплює замок, перетворює його у свою резиденцію. Тоді ж у скелястій горі був вирубаний 85 метровий колодязь.

zamok_palanok
В 1649 р. в замку побували посланці гетьмана Богдана Хмельницького, які вели переговори з Юрієм II Ракоці про спільні дії проти Польщі.

Поділитися:

2 Comments on Монастир та храм св. Василія Великого запрошує молодь у молитовну поїздку до Ужгорода

  1. Serhyi // 09.04.2014 at 06:05 // Balas

    НАДТО ДОРОГО !!!!!!!!!!!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*