Миряни УГКЦ розповіли, чого очікують від священнослужителів

Поділитися:

9 травня 2013 року Літургією, яку очолив владика Йосиф (Мілян),  у храмі Святого Василія Великого в Києві відбувся ІІ Конгрес мирян Києво-Галицької митрополії УГКЦ на тему: «Нова євангелізація: виклики та завдання».

Делегати-миряни, які прибули з Київської архиєпархії, Донецько-Харківського, Одесько-Кримського та Луцького екзархатів, висловили свої побажання стосовно очікувань від священнослужителів.

Одна з таких пропозицій – щоб священик був «батьком» у своїй парафії, – батьком, з яким можна порадитися. А для цього, вважають миряни, варто укласти методичний посібник, як священик має виховувати людей, не тільки щодо поведінки в церкві, а й на загал. Миряни бажають також, щоб священик виголошував більше проповідей, і в неділю, і в будні; щоб архиєреї проводили зустрічі з молоддю, хоча б раз на рік. Висловили побажання, щоб створити центри євангелізації, центри для передподружніх наук, садочки для дітей. Також працевлаштовувати парафіян, які займаються соціальним служінням при парафіях.

Нагадаємо, що І Конгрес відбувся 2010 року. За його підсумками була прийнята так звана «Дорожня карта», в якій детально викладено всі аспекти, необхідні для ефективного розвитку парафіяльних спільнот. Проте досі тільки певні напрямки цього документа були реалізовані. Тому Блаженніший Святослав (Шевчук) висловив д

умку, що «Дорожній карті» варто надати «нової актуальності й мандату, щоб її втілювати».

Глава Церкви порадив Комісії у справах мирян організувати Всеукраїнський конгрес мирян, бо це передбачено у вищезгаданій «Дорожній карті». На його прохання пропозиції мирян буде викладено письмово: їх потім зачитають і обговорять на Синоді Єпископів УГКЦ. Блаженніший Святослав зауважив, що делегати мало говорили про тему «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом», а на це треба більше звертати увагу, адже мета Церкви – жива парафія. Він попросив, щоб делегати робили інших мирян «більш чутливими» до цієї теми.

Голова Комісії у справах мирян о. Василь Білаш у коментарі Департаменту інформації зазначив: «Важливо, що відбувся такий конгрес. Адже кожна спільнота робить щось корисне, має свою місію в Церкві. Пізнати місію Церкви можна лише тоді, коли в цілісності побачити, що Церква є живим організмом, в якому руки є руками, очі – очима, і руки без очей не можуть належно функціонувати. Такий конгрес дасть кожному делегату поштовх, аби щось поправити в спільноті й налагодити кращу співпрацю між спільнотами. Єпископи почули думку мирян, і це дуже важливо, адже духовенство становить у Церкві тільки 5-10 відсотків, решта – миряни», – наголосив голова Комісії. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

zp8497586rq
Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*