На храмове свято до Київської семінарії завітали отці Василіяни

Поділитися:

 День пам’яті трьох ієрархів та вчителів Східної Церкви відзначають 12 лютого за Юліанським календарем. У народі цей празник називають ще «Трьох Святих»: св. Василія Великого, св. Григорія Богослова, св. Івана Золотоустого.

Блаженніший Святослав Шевчук

Вчора, 12 лютого, Київська Трьохсвятительська духовна семінарія святкувала свій храмовий празник Трьох Святителів. Святкування розпочалось Великою Вечірнею з Литією, яку служив ректор семінарії прот. Петро Жук. Пізніше служилась Утреня, після якої брати мали змогу взяти участь у нічних чуваннях. У програмі чувань була lectio divina, яку провадив о. Роман Лаба.

о. Тома Кушка, ЧСВВ

У неділю зранку семінарійна спільнота помолилася акафіст Трьом Святителям, який відслужив префект КТДС о. Віталій Періг. Урочисті заходи продовжились Архиєрейською Літургією, яку очолив Блаженніший Святослав (Шевчук). Разом з Главою УГКЦ співслужили архієпископ Томас Едвард (Ґалліксон), Апостольський нунцій; владика Богдан (Дзюрах); а також священики патріаршої та єпархіальної курії. Монастир св. Василія Великого на урочистій Літургії представив о. Рафаїл Стефурак, ЧСВВ, парох храму, а також о. Тома Кушка, ЧСВВ, сотрудник.

ЧСВВ - коляда у семінарії

Відправу своїм співом супроводжував семінарійний хор під керівництвом регента Тетяни Стефанишин.

Під час проповіді Блаженні ший Святослав привітав усіх та подякував за присутність, а також звернув увагу на Трьох Святителів як великих пастирів своєї Церкви, яка їх величає за те, що вони були «радістю сумних, надією безнадійних, учителями немудрих, дорогою заблуканих, світлом для тих що у темряві». «Коли цілий світ думає що робити з бідою України і яким чином принести мир нашій землі, голос Івана Золотоустого говорить нам: «Не будьте вовками, тому що ваша перемога, перемога Церкви – це є Об’явлення сили Божої, через смирення і лагідність Божих овечок», – сказав Блаженніший Святослав.

о. Рафаїл Стефурак, ЧСВВ

Також він сказав, що нам семінаристам, як майбутнім пастирям, важливо у будь-яких обставинах залишатися Божими ягнятами: «Розуміти, що Господь є наш Пастир, і тоді ми побачимо перемогу. Але це буде перемога не наша, а Бога, не людської сили, але сили Божої, яка завжди рятує своїх овець». На завершення свого слова патріарх подякував усім жертводавцям, які підтримують щоденне життя і розвиток семінарії. Особлива подяка лунала родині Оверків з м. Калгері, що в західній Канаді, за їхній вклад у розбудову семінарії. А також Блаженніший Святослав подякував доброчинній організації, яка називається CNEWA Canada. Ця організація допомагає здійснювати будівництво семінарійного комплексу.

о. Тома Кушка, ЧСВВ

По закінченню Служби Божої, ректор КТДС, о. Петро Жук висловив щиросердечну подяку Блаженнішому Святославу за постійну турботу про нашу спільноту, а також подякував усім гостям та жертводавцям семінарії.

Після Божественної Літургії Блаженніший Святослав посвятив один з поверхів нового житлового корпусу семінарії.

бр. Сергій Синовіцький, V курс КТДС

Фото бр. Ярослава Павлюка

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*