Патріарх Святослав про євангелізацію на сході України

Поділитися:

На Сході України УГКЦ насамперед намагається голосити Слово Боже серед греко-католиків і йде до тих, хто цього потребує. Таку позицію висловив Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) в інтерв’ю для Радіо Ватикану під час свого перебування у Римі, де він брав участь у черговому засіданні ROACO (об’єднання благодійних організацій, що допомагають Східним Католицьким Церквам).

Патріарх Святослав зазначив, що обставини існування УГКЦ у різних регіонах України мають свої відмінності.

«На Сході України ми маємо невеликі парафії, які потребують допомоги. Ми йдем на ті терени для того, щоби відповісти на потреби наших людей, які там опинилися в силу різних обставин і потребують нашої душпастирської опіки», – сказав він.

«Крім того, ми є відкриті до завдання проголошувати Добру Новину, проповідувати Євангеліє усім людям, які цього потребують. Тут ми чітко і ясно намагаємося пояснити, що ми маємо на меті перш за все проголошення Доброї Новини тим людям, які належать до нашої Церкви, або не є приналежними до жодної Церкви, але шукають правдивої Христової Церкви. І ось, таким чином, наші громади там формуються і ми намагаємося послужити», – продовжив думку першоєрарх.

Глава УГКЦ підкреслив, що завдання кожної Церкви і УГКЦ, зокрема, полягає в проповідуванні Євангелія. В Україні у силу багатьох обставин виросло кілька поколінь, які не ходять до церкви і не ідентифікують себе з жодною конфесією. Тому Церква, як вважає Патріарх Святослав, повинна йти до них і навертати до віри, Бога.

«Ось тут є велике завдання для всіх християн. Зокрема, наше завдання, щоби якраз і здійснювати оцю нову євангелізацію. Вона якраз і полягає в тому, щоби донести до сучасного українця цю традиційну проповідь Євангелія, але можливо в сучасний, новий спосіб, щоби він міг сприйняти це Христове Євангеліє і стати справжнім живим християнином» – наголосив Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук).

RISU

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*