Національні заходи пам’яті жертв Голодомору [28 листопада]

Поділитися:

Національні заходи пам’яті жертв Голодомору пройдуть у суботу 28 листопада по всій Україні та у 36 країнах світу. О 15.00 за участі громади, найвищого керівництва держави, духовенства почнеться панахида та жалобне дійство на Національному меморіалі жертв Голодомору. О 16.00 – загальнонаціональна хвилина мовчання та початок акції “Запали свічку пам’яті” — коли українці в пам’ять убитих геноцидом запалюють свічки на вікнах своїх домівок.

У 82 роковини Голодомору Україна в рамках загальнодержавних пам’ятних заходів згадує Людей правди – тих, хто не боялися говорити та писати про Голодомор навіть у часи, коли це могло коштувати життя. На виставці «Люди правди» представлені фото й історії 16 з них.

Комуністичний режим намагався приховати правду про Голодомор в Україні й назавжди знищити крихти пам’яті про цей злочин. Небезпечним було не тільки писати про це в пресі, листах до партійних «вождів» або ж родичів за кордон, але навіть згадувати в приватних щоденниках. Бо це могло зруйнувати життя, вилитися в десятиліття таборів ҐУЛАҐу. Однак, попри всі небезпеки, були люди, що відчували відповідальність перед наступними поколіннями і тому не могли мовчати, намагалися розповісти правду.

Люди правди — це журналісти, громадські діячі, політики і звичайні українці – вчителі, селяни. Одні публікували статті в західній пресі, інші – описували побачене й пережите у своїх щоденниках чи просто фотографували той жах, що відбувався навколо.

«Вони вірили, що зафіксована ними правда важлива для протистояння злу, яке вбиває мільйони людей. Завдяки їх зусиллям вдалося зберегти інформацію про один із найстрашніших злочинів XX століття – Голодомор. Через багато років ця інформація стала однією з причин краху комуністичного режиму, на руїнах якого постала незалежна Україна. Таким чином повною мірою реалізувалася євангельська істина “І пізнаєте правду, а правда вас вільними зробить!”», — каже Голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Джерело: CREDO

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*