о. Йосафат Хаймик завітав до київського монастиря ЧСВВ з проповіддю на другу неділю Великого посту

Поділитися:

31 березня, у другу неділю Великого посту, до Монастиря св. Василія Великого у Києві завітав ректор Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. Йосифа Велямина Рутського о. Йосафат Хаймик.

IMG_0980

Отець виголосив проповідь на трьох недільних Літургіях, звертаючись до парафії, а також до молоді та до дітей. Цього разу у Євангелії від Марка йшла мова про чотирьох друзів, які принесли розслабленого чоловіка до Ісуса та через стелю опустили хворого перед Учителем. Той же, побачивши їхню віру, оздоровив паралітика.

“Щороку ми слухаємо той самий уривок з Євангелія, – зауважив о. Йосафат. – Щороку ж священик мусить шукати нові цікавинки, для того щоб проповідь торкнулася сердець слухачів. Проте успіх проповіді залежить найперше від вас, – звернувся отець до парохіян храму”. Проповідник зауважив, що, слухаючи недільну науку, кожен має шукати найперше себе в тому євангельському уривку – так навчав св. Григорій Богослов.

IMG_0978

“У Біблії хвора людина постає такою, що найперше зранена гріхом, а це означає, що оздоровитися вона може, лише отримавши відпущення гріхів, – зазначив проповідник. – А отже, коли Ісус оздоровив розслабленого (паралізованого), тим самим він дозволив усім, хто сумнівався у правоті Христа, упевнитися в Його божественній природі та силі Святого Духа.” о. Йосафат звернув увагу слухачів також на чотирьох, які принесли хворого до Месії. Отець відзначив, що у нашому житті ми також нерідко приносимо у своїх молитвах прохання за ту чи іншу особу. Навіть приводимо когось – друга, подругу, батьків, родичів – до храму, щоб ті пізнали Христа. Отець-ректор пригадав слухачам минулий уривок з Євангелія, де у відповідь на запитання Натанаїла “Що доброго може бути з Назарету?” Пилип відповідає йому: “Прийди і подивися”.

IMG_0981

Проповідник закликав усіх присутніх “приносити” свою душу до сповіді та дякувати Христові за тих, хто привів свого часу нас до Церкви. “А так, як ті четверо друзів допомогли розслабленому оздоровитися, так нехай четверо євангелистів допомагають нам глибше та з різних сторін пізнавати Христову науку через читання Святого Письма”.

Поділитися:

2 Comments on о. Йосафат Хаймик завітав до київського монастиря ЧСВВ з проповіддю на другу неділю Великого посту

  1. Юрій // 01.04.2013 at 19:47 //

    Був на проповіді отця Йосафата у неділю. Проповідь просто прекрасна. Дуже сподобалась. Як нам інколи недостає таких слів, котрі тронуть душу. Щиро дякуємо отцю за проповідь.

    • ксенька // 11.06.2013 at 19:11 //

      Коментар видалено як неадекватний

Comments are closed.