о. Тарас Тижник провів щорічні реколекції у Малоберезнянському монастирі

Поділитися:

З 17 по 24 березня 2013 р. у Малоберезнянському монастирі проводилися щорічні реколекції для Отців і Братів Василіянських Провінцій в Україні та місцевих парафіян. Провідником реколекцій був о. Тарас Тижник ЧСВВ з Василіянського Монастиря Св. Василія Великого у Києві.

Духовні науки, які виголосив отець-реколектант, ґрунтувались на Євангелії від св. Марка. Над священними текстами Євангелія, ченці роздумували в монастирських приміщеннях згідно визначеного внутрішнього розпорядку, а в церкві, щодня на вечірній Святій Літургії, збиралися на духовні науки також парафіяни і паломники.

За допомогою реколекційних наук учасники мали змогу в особливий духовний спосіб взяти участь у таїнствах життя Ісуса Христа: від початку Його прилюдної діяльності аж до Його смерті і Воскресіння, описаними євангелистом Марком.

о. Тарас

Євангелист Марко під натхненням Святого Духа описував події з життя Ісуса Христа просто й коротко, прямуючи до головного завдання – розповсюдити й закріпити спізнання Втіленого Божого Сина. Божество Ісуса він доказує не так, як інші євангелисти. Переповідаючи простими словами діяльність Христа, його численні чуда, які самі по собі говорять про Його владу над законами природи, єв. Марко виявляє особу Ісуса, Його діла і науку доказом Його Божества. Це Євангеліє прямує до того, щоб кожен його читач і слухач, немов той сотник під хрестом, визнав: «Чоловік цей справді був Син Божий» (Мр. 15, 39).

Реколекційні науки в Малоберезнянському монастирі, які цього разу грунтувалися на Євангелії від св. Марка, були також спрямовані до того, щоб кожен їх учасник зауважив у щоденному житті дію Ісуса Христа – Втіленого Божого Сина.

о. Тарас

Для ченців реколекції завершилися у п’ятницю 22 березня, а для парафіян – у неділю 24 березня на Божественній Літургії, яку з реколектантом співслужили Протоігумен Провінції Св. Миколая о. Павло Райчинець ЧСВВ та намісник монастиря о. Даниїл Дербаль ЧСВВ.

Після Святої Літургії, місцеві отці і парафіяни висловили отцю Тарасу Тижнику ЧСВВ щиросердечну подяку за духовне збагачення, яке отримали за його проводом протягом першого тижня Великого Посту. Зі свого боку о. Тарас також подякував зокрема Протоігумену о. Павлу за вже не перше запрошення до монастиря і парафії в Малому Березному та побажав учасникам реколекцій, щоб зерно Божого Слова, яке вони почули, принесло в їхньому житті духовний зріст і плоди.

о. Франціск Онисько ЧСВВ

Поділитися: