“Обрати світло Христа і стати світлом для інших”. Проповідь о. Макарія Солюка [14 травня 2020] (відео)

Поділитися:

У четвер, 14 травня, о. Макарій Солюк, ЧСВВ відслужив ранкову Літургію. Отець Макарій проповідував на тему Євангелія від Йоана (8, 12-20).

«Одного разу св. Івана Боска запитали: – Скажи, які цифри нам поставити на лотерею, щоб виграти? І він не вагаючись, сказав: 2, 6, 10 і 14. – А чому саме ці цифри, – запитали люди, – і що вони можуть означати?» – розпочав проповідь о. Макарій.

За словами проповідника, св. Іван Боско назвав ці цифри, оскільки вони охоплюють ті напрямки християнського життя людини, що ведуть її до вічності:

  • 2 – дві найголовніші заповіді любові
  • 6 – шість церковних заповідей
  • 10 – десять заповідей Божих
  • 14 – чотирнадцять діл милосердя: 7 для душі і 7 для тіла.

Під час проповіді о. Макарій запропонував пороздумувати над своїм життям та знайти в ньому місце для світла. «Шукаючи земні речі, ми часто забуваємо про істину. …Нам важко себе заставити і обрати саме це світло – Христа – і стати світлом для інших», – сказав отець.

Переглянути проповідь повністю:

Євангеліє від Йоана 8, 12-20

12. Сказав Господь юдеям, які до нього прийшли:

– Я – світло світу. Хто йде за мною, не буде в темряві блукати, а буде мати світло життя.

13. І мовили до нього фарисеї:

– Ти свідчиш сам про себе: твоє свідоцтво недостовірне.

14. Ісус відповів їм:

– Хоч я й свідчу сам про себе, свідоцтво моє достовірне, бо я знаю, звідкіль я прийшов і куди йду; ви ж не знаєте, звідкіля приходжу і куди йду. 15. Ви судите по тілу; я не суджу нікого. 16. І коли я суджу, суд мій правдивий, бо я не сам, але я і Отець, який послав мене. 17. Таж і в законі вашім написано, що свідчення двох свідків достовірне. 18. Я свідчу про себе самого, і Отець, який послав мене, свідчить про мене.

19. Тоді вони йому сказали:

–Де твій Отець?

Ісус відповів:

– Ні мене ви не знаєте, ні Отця мого. Якби ви мене знали, може б і Отця мого знали.

20. Він промовив ті слова біля скарбоні, коли навчав у храмі. І ніхто його не схопив, бо не прийшла іще його година.

Довідка:

З травня храм та монастир св. Василія Великого розпочав цикл травневих богослужінь. Кожного понеділка, вівторка, четверга та п’ятниці отці відправлятимуть Службу Божу з короткою проповіддю на початок дня. Після Літургії правитимемо Молебень до Богородиці.

Щосереди та щосуботи священники храму служитимуть заупокійну Літургію з Панахидою. Усі ранкові Літургії транслюються у соцмережах монастиря: Фейсбук та Ютуб.

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*