Отці Василіяни завітали на храмове свято до Київської семінарії

Поділитися:

Отці Василіяни завітали на храмове свято до Київської Трьохсвятительської Духовної семінарії УГКЦ

Отець Рафаїл Стефурак, ЧСВВ та о. Тома Кушка, ЧСВВ, один із духівників та сповідників у КТДС, взяли участь у святкуваннях храмового празника та випускного в семінарії.

Святкування храмового празника та випускного в семінарії

13 червня 2022 року в Київській Трьохсвятительській семінарії разом із святкуванням празника Пресвятої Трійці відзначається кінець навчального року та випуск 6-ого курсу семінарії. Торжественну літургію з нагоду свята очолив глава і отець Української Греко-католицької церкви, а також наш опікун, Блаженніший Святослав.

Блаженніший Святослав згадуючи останні кілька місяців, сказав, що сьогоднішня подія у багатьох сенсах є чудом. Адже ще, здається, зовсім недавно поблизу Києва були чути вибухи і мешканці Княжич ховалися під храмом Пресвятої Трійці, що став укриттям. А вже нині уся семінарійна спільнота КТДС може втішатися присутністю у рідних стінах та таким торжественним святкуванням одного із найбільших свят у році.

Також сьогоднішній празник позначився аж чотирьома знаменними подіями: посвяченням підрясників для першого курсу братів-семінаристів, висвяченням отця-диякона Ростислава Пальчикевича, освяченням семінарійних дзвонів, а також врученням дипомів для семінаристів-випускників.

Окрім того, Київська Трьохсвятительська семінарія сьогодні отримала у дар від Блаженнішого богослужбове Євангеліє. Опісля торжественної літургії окрім іншого відбулося вручення подячних грамот для жертводавців семінарії.

13 червня стало завершенням 3-денного святкування празника семінарійного храму, що розпочався у суботу 11 червня з великої вечірньої, а також своєрідним підсумком нелегкого навчального року 2021-2022, у першому семестрі якого всі ми зіткнулися із викликом пандемії коронавірусу, а другому – викликом широкого воєнного вторгнення російського агресора.

Напередодні, 11 червня, служилася велика вечірня з литією. Відтак, у неділю 12 червня наша семінарійна спільнота разом із парафіянами розділила радість свята Зіслання Святого Духа спільною літургією. У своїй проповіді на літургії отець-ректор серед іного побажав усім присутнім, зокрема парафіянам храму Пресвятої Трійці, щоби Господь Бог через дар Святого Духа очищував наші серця, щоби дари Святого Духа наповнили кожного з нас, нашу парафію тут в Княжичах, наш український народ, щоби сповнені благодаттю сил та натхнення в любові і радості, справедливості та мирі, могли перемогти злосливого ворога, який прийшов на наші землі.

Джерело: Медіацентр КТДС  https://ktds.org.ua/news/our/38004-empty/

Фото: Використані фотоматеріали Прес-служби УГКЦ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*