Отці-василіяни у Києві відсвяткували празник Хрещення Господнього

Поділитися:

У четвер, 19 січня, отці-василіяни Монастиря Святого Василія Великого у Києві відсвяткували празник Хрещення Господнього. Урочистість очолив перший ігумен київської обителі та її будівничий отець Теодозій Янків ЧСВВ.

Незважаючи на будній день, урочиста Божествена Літургія о 9-ій годині ранку зібрала повну церкву вірних, які поспішили зустріти Христа, який в цей день входить у води Йордану спасіння нашого ради. Разом з о. Теодозієм співслужили Безкровну Жертву отці київського монастиря: отець-ігумен Роман Шуп’яний ЧСВВ, отець-парох Рафаїл Стефурак ЧСВВ, отець Тома Кушка ЧСВВ та отець Єремія Рибаков ЧСВВ.

Своє вітальне слово у проповіді до парафіян скерував о. Теодозій. Він зазначив, що сьогодні, коли Христос приходить охрещуватися в ріці Йордані, Іван спротивляється Йому, не розуміє чому безгрішний Господь та Творець всього світу приходить, аби прийняти хрещення на рівні з грішниками. Але Господь заявляє Іванові: «Залиш нині, бо так належить нам виконати всяку правду» (Мт. З, 15). Інакше кажучи, Ісус приходить як рівний і каже Предтечі: «Залиши це тепер, так ми маємо виконати Закон, хрести Мене!»
Отець Теодозій наголошує, що Ісус приходить як рівний, аби послужити. Бо послужити ближньому можна тільки тоді, коли особа сприймає себе рівною іншим, а не підноситься над ними.

Отець Теодозій також звертає увагу вірних на те, що Христос, охрещуючись як людина, вперше дає життя Таїнству Хрещення. Як говорить євангелист Матей: «… охристившись, Ісус зараз же вийшов з води. І ось розкрилось йому небо, і він побачив Духа Божого, який спускався, мов голуб, і зійшов на нього. І голос пролунав з неба: “Це Син мій любий, що його я вподобав.”» (Мт. 3:16-17) Отець Теодозій наголошує, що як людина Ісус в хрещенні зодягається у силу, мудрість та святість. І від тієї хвилини Він стає готовий боротися із сатаною, дияволом цього світу та перемагати його.

Так само і ми, наголошує отець, у Таїнстві Хрещення отримуємо помазання Духом Святим – помазання сили, мудрості та святості. Отримуємо цей Божий знак для того, аби боротися і перемагати зло цього світу. Не підтримувати зло та тих, що його чинять: крадіїв, убивць, хабарників. Але бороти зло і перемагати його. Саме тому, вірні названі воїнами Христа. Справжні християни, за словами отця Теодозія, є вірні Закону Божому, а не перебувають над ним, не підносяться над Його заповіді.

По закінченню Божественної Літургії отці-василіяни організували Велике водосвяття на подвір’ї монастиря, в якому спільно молилися всі парафіяни храму. Після молебня, отці покропили всіх присутніх освяченою водою, ознаменовуючи видимий знак благословення Господнього та сходження Святого Духа, а вірні понесли цю радість та благодать далі – у свої домівки.

Допомогу під час освячення води отцям надали Лицарі Колумба парафії, які прослідкували за дотриманням порядку та організованістю процесу, а також асистували протягом Чину Водосвяття.

Повідомив Дмитро Шихалієв

Фото Богдана Цімейка

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*