Отці-василіяни завітали до Папського нунція на прощальну зустріч

Поділитися:

17 вересня отці-василіяни на запрошення Папського нунція в Україні Архиєпископа Томаса Едварда Галліксона завітали до Посольства Ватикану. Ченці монастиря св. Василія Великого у Києві подякували Архиєпископу за 4 роки плідної співпраці. Священики під час прийому обговорили роль Церкви в Україні. Нунцій зауважив, що Церква має бути відкритою для всіх, хто хоче пізнати Христа, і УГКЦ повністю відповідає викликам теперішнього часу.

На прийомі  в  НунціяЗі свого боку, нунцій додав, що його наступник також мав би бути відкритим до інших Церков та місцевої культури, адже це сприяє побудові діалогу та розвитку внутрішньо- та міжцерковних відносин.

Довідка:

Народився 14 серпня 1950 в місті Су-Фолс (англ. Sioux Falls), Південна Дакота, США. У 1976 році прийняв священиче рукоположення. З 1981 року почав готуватись до дипломатичної служби Святого Престолу, навчаючись у Папській церковній академії. Захистив докторську дисертацію з канонічного права.

З 1 травня 1985 року Томас Ґалліксон перебуває на дипломатичній службі. Працював у дипломатичних представництвах Святого Престолу в Руанді, Австрії, Чехословаччині, Єрусалимі та Німеччині.

У 2004 році Папа Римський Іван Павло ІІ призначив священика Томаса Ґалліксона нунцієм у Тринідад і Тобаго, надавши йому сан титулярного архієпископа Бомарцо. 11 листопада 2004 року відбулася його єпископська хіротонія (головним святителем був кардинал Джованні Лайоло). Крім Тринідаду і Тобаго, архієпископ Ґалліксон одночасно був акредитованим нунцієм в інших численних країнах Центральної Америки: Багамські Острови, Домініка, Сент-Кітс і Невіс, Сент-Люсія, Сент-Вінсент і Гренадини, Антигуа і Барбуда, Барбадос, Ямайка, Гренада, Суринам, Гайана, а також апостольським делегатом на Антильських островах (Ангілья, Аруба, Британські Віргінські острови, Кайманові острови, Гваделупа, Мартиніка, Монтсеррат, Нідерландські Антильські острови, острови Теркс і Кайкос, Американські Віргінські острови).

21 травня 2011 року Папа Римський Бенедикт XVI призначив архієпископа Ґалліксона Апостольським Нунцієм в Україні. 16 листопада 2011 року архієпископ Ґалліксон вручив вірчі грамоти Президентові України.

Крім рідної англійської мови, архієпископ Ґалліксон володіє італійською, німецькою, французькою і чеською мовами. (Вікіпедія)

Монастир

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*