Парафіяльна спільнота “Милосердя” взяла участь у духовній прощі «Слідами святого Йосафата Кунцевича та святинями Волині»

Поділитися:

16-17 листопада спільнота “Милосердя” парафії св. Василія Великого у Києві взяла участь у духовній прощі «Слідами святого Йосафата Кунцевича та святинями Волині».

16 листопада учасники спільноти “Милосердя” у супроводі духівника – піддиякона Пахомія прибули до давнього княжого міста Володимир-Волинський, у якому близько 1580 року народився свщмч. Йосафат (у хрещенні – Іван Кунцевич) та проживав у ньому з родиною до юного віку.

Спільноту Милосердя тепло прийняли отці Василіяни, які служать в монастирі Святого Йосафата (ЧСВВ УГКЦ).
Зранку учасники спільноти взяли участь у Святій Літургії та поклонилися святим мощам свщмч. Йосафата.

Опісля ченці монастиря розділили трапезу з учасниками спільноти, під час якої поділилися цікавими фактами з життя святого мученика Йосафата, пов’язаними з м. Володимир-Волинський та познайомили з історією монастиря.

Молодь відвідала захоплюючу екскурсію древнім містом Володимир-Волинський, названим на честь св. рівноап. князя Володимира – хрестителя Русі.

Під час екскурсії учасники спільноти відвідали місця, пов’язані з життям св. Йосафата: Миколаївську церкву, на місці якої стояв будинок родини Кунцевичів, а у 18 ст. – каплиця св. Йосафата. Кафедральний собор Різдва Христового (з 1782 р. по 1840 р. святиня належала до ЧСВВ, при храмі діяв колегіум). Свято-Успенський кафедральний собор (ХІІ ст., головний храм волинських князів), однією з основних святинь якого є Хрест-Розп’яття з іконописним зображенням Христа (кін. ХV ст.). Саме перед цим розп’яттям у церкві св. Параскеви молився малий Іван Кунцевич.

Також у ході екскурсії молодь познайомилась з такими духовними святинями міста: Домініканський монастир (ХV ст.), костел Розіслання Апостолів (XVIII ст.), храм мучениць Віри, Надії, Любові та Софії .

Після смачного обіду отці монастиря св. Йосафата благословили молодь на добру дорогу та покропили святою водою.

У другий день паломництва спільнота Милосердя відвідала Луцьк. Після Святої Літургії у катедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці спільнота “Милосердя” подарувала парафіянам храму духовний концерт. Отець Тарас Омельчук подякував спільноті за відвідини храму та презентацію християнських пісень під супровід гітари та скрипки.

Спільнота відвідала цікаву екскурсію найвизначнішими місцями Луцька, серед яких: Луцький замок (замок Любарта, ХIV століття), Хрестовоздвиженська церква (XVII ст.), Братський некрополь, Покровська церква (XVII- XVIII ст.), Будинок сім’ї Косачів, Кафедральний костел Св. Петра і Павла.

На запрошення Згромадження Сестер Божого Провидіння молодь побувала у гостях у сестер-монахинь, де мала нагоду познайомитись та поспілкуватись з преосвященним владикою Йосафатом (Екзархом Луцьким) та розділити спільну трапезу. Владика благословив молодь та побажав духовного зросту.

Молодь повернулась до Києва, наповнена новими враженнями та знаннями, які духовно збагатили серця кожного під час паломництва «Слідами святого Йосафата Кунцевича та святинями Волині». Варто зазначити, що для спільноти “Милосердя” це паломництво є особливо важливим, оскільки св. Йосафат Кунцевич є її покровителем.

Під час духовної прощі молодь пізнала нелегкий шлях до святості мученика церкви св. Йосафата, його неоціненні труди задля єдності віри, та підносила молитви до святого за його заступництво.

У травні 2019 року спільнота “Милосердя” вже відвідала святині, пов’язані з життям св. Йосафата Кунцевича. Під час паломництва до м. Вільнюс (Литва) молодь побувала у монастирі Пресвятої Трійці, у якому св. Йосафат прийняв чернечий постриг у 1604 році та провадив своє служіння.

Учасники Спільноти Милосердя висловлюють велику подяку духівнику спільноти – піддиякону Пахомію за його духовний супровід під час прощі та за дар служіння ближнім!

Спільнота Милосердя також щиро висловлює подяку всім жертводавцям за матеріальну підтримку. Особливу подяку молодь складає ігумену монастиря св. Василія Великого Роману Шуп’яному за сприяння у виділенні коштів на потреби спільноти під час паломництва.

Нехай Всемилостивий Господь віддасть вам сторицею!

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*