Парафія Св. Василія Великого у м. Києві відзначила 10-ліття заснування

Поділитися:

У другу неділю по Зісланні Святого Духа, 26 червня 2011 р. Б. василіянська спільнота монастиря св. Василія Великого у Києві разом з парафіянами зібралися на спільну подячну Святу Літургію з нагоди 10-ліття заснування парафії.

Урочисту Архиєрейську Св. Літургію очолив владика Іриней Білик, ЧСВВ, канонік папської базиліки св. Марії Більшої (Santa Maria Maggiore). Проповідь виголосив о. Теодосій Янків, ЧСВВ – перший ігумен монастиря у Києві. «На цьому київському узгір’ї, на цьому місці почалися служити Божественні Літургії – згадує о. Теодозій, – в цей день 22 червня 10 років тому назад, відкрилися двері до цього храму, може ще не до кінця завершеного у будові, але вже на стільки приспособленого аби могла служитися Божественна Літургія…».

Підкреслюючи роль і значення храму в житті людини, о. Теодосій пригадав про одну важливу подію, зокрема про візит блаженного Івана Павла ІІ. «…25 червня, під час свого пам’ятного візиту для нас усіх завітав до цього храму Святіший Отець Іван Павло ІІ… Тут в цьому місці він припавши своїми колінами і схиливши свою голову перед Найсвятішими Тайнами просив Господа Бога рясного благословення».

«Будь благословенна ти святине, будь благословенна для цього народу київського, будь світлом для всіх, які тут приходитимуть і пізнаватимуть мудрість життя, будь благословенна і будь дорогою, для тих які увійшли на християнську дорогу життя і веди їх правдою…» – завершив о. Теодозій.

Щодня двері храму є відкриті для всіх бажаючих взяти участь у богослужіннях, або в тиші серця звернутися до Господа.

Джерело

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*