Патріаршому собору виповнюється вісім років

Поділитися:

Патріарший собор Воскресіння Христового, що на лівому березі Києва 27 жовтня святкує своє восьмиріччя. Саме вісім років тому греко-католики України та світу заклали наріжний камінь cобору. Собор уже встигли охрестити другою Софією в Києві.

Владика Йосиф (Мілян), Голова наглядової ради будівництва Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві, зазначає, що Патріарший собор УГКЦ на лівому березі Києва вносить певний шарм у цей куточок міста.

«Адже всі мистецькі композиції, пам’ятники чи якась особлива архітектура в столиці сконцентровані саме на правому березі, – каже Владика Йосиф. – Тому наш собор серед будов лівого берегу, серед спальних кварталів є мистецькою сакральною спорудою. Звісно, з часом собор ставатиме тільки кращим. Ми невдовзі його добудуємо. Він обросте відповідною флористикою, відповідними насадженнями».

За словами Владики Йосифа, незабаром біля храму постане скульптурна експозиція «Писанка України». У центрі виставки буде писанка з орнаментом трипільської культури. А навколо неї 24 писанки з різних областей України. Це має внести відповідний шарм і дух у цей район.

«Хтось вважає собор «довгобудом», – говорить Голова наглядової ради, – але якщо поглянути об’єктивно, то це не зовсім так. Пам’ятати, що ми будуємо храм, а храми, зазвичай, будуються довго. Крім того Блаженіший наш Патріарх Любомир неодноразово зауважував, наголошував, що цей собор – собор нашого народу, наших вірних. І кожна цеглинка на будову справді окуповується нашими матерями, бабусями по 5-10 гривень. Тобто, на жаль чи на щастя, ми не мали великих меценатів. Але, мабуть, усе-таки слава Богу, що ми будуємо храм саме таким способом – ні від кого не залежними. Собор будують окремі люди, окремі індивідууми».

Департамент інформації УГКЦ

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*