Почав функціонувати сайт монастиря Пресвятої Трійці ЧСВВ, що у Кам’янці-Подільському

Поділитися:

У липні почав функціонувати сайт монастиря Пресвятої Трійці Чину Святого Василія Великого, що у Кам’янці-Подільському. На сайті представлена інформація про історію монастиря та наповнюється розділ, який описує актуальну діяльність ченців на парафії Пресвятої Трійці та у монастирі. Монастир перебуває на етапі відновлення, тому сайт став своєрідною візитівкою парафії та обителі для усіх, хто хоче ознайомитися з діяльністю отців Чину Святого Василія Великого на Хмельниччині, а особливо підтримати монастир, що розбудовується.

Перейти на сайт: http://osbm-kp.com.ua/

Довідка:

Офіційна дата заснування монастиря при церкві Пресвятої Трійці в Кам’янці-Подільському – 22 травня 1722 р. Того ж 1722 р. на запрошення львівського єпископа Атанасія Шептицького з Перемиської єпархії сюди прибули василіянські ченці. Першим ігуменом новозаснованої обителі став о. Іван Машкевич. Відтоді настоятелі василіянського монастиря виконували також уряди єпископських офіціялів і візитаторів. 1735 р. при монастирському храмі було засноване братство Пресвятої Трійці.

Детальніше…

Василіяни повернулися в Кам’янець-Подільський знову аж у 1995 р., тоді ж з благословення Блаженнішого Мирослава Любачівського (від 3 березня 1995 р.) розпочалася віднова церкви Пресвятої Трійці. 23 вересня 1996 р. Кир Любомир Гузар благословив заснування в Кам’янці василіянської обителі (з 27 липня 1998 р. – резиденції), першим настоятелем якої призначено брата Давида Кулинича, що розпочав будівництво церкви. На настоятельство о. Йосифа Будая (2005-2010 рр.) припадає припадає період найінтенсивнішої розбудови храму Пресвятої Трійці, тоді також повернено кілька кімнат-келій монастиря, який і надалі залишається гуртожитком. 10 липня 2010 р. за участі єпископа Кам’янець-Подільського Леона Дубравського (РКЦ), близько 30 священиків та численних вірних храм освятив правлячий єпископ Тернопільсько-Зборівський Василь Семенюк. 17 серпня 2010 р. декретом Преосвященнішого Василія Семенюка василіянській монастирській церкві Пресвятої Трійці надано статус парафіяльної.

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*