Подробиці щодо беатифікації Слуги Божого Йоана Павла ІІ

Поділитися:

Труну з тілом Йоана Павла ІІ вийнято з крипти

29 квітня 2011 р. з крипти Ватиканської базиліки вийнято труну з тілом Слуги Божого Йоана Павла ІІ. Тіло Святішого Отця було покладене в дерев’яну труну, яка була вставлена у свинцеву та опечатана, а тоді – у ще одну дерев’яну.

В перенесенні труни, яке очолив кардинал Анджело Комастрі, Архіпресвітер базиліки Святого Петра, взяли участь члени Капітули базиліки, кардинал Тарчізіо Бертоне, Державний Секретар, кардинал Джованні Лайоло, Президент Губернаторства Держави-Міста Ватикану, та ще кілька десятків людей. Труну покладено перед гробом Св. Петра у крипті собору Св. Петра.

1 травня 2011 року труну буде перенесено до базиліки Св. Петра та покладено перед головним престолом для вшанування вірними. Після цього, ймовірно, 2 травня ввечері, вона буде встановлена в каплиці Святого Севастіяна.

Надгробний камінь з крипти Ватиканської базиліки буде перевезено до Кракова та встановлено у новозбудованому храмі на честь блаженного Йоана Павла ІІ.

Мощами, які будуть виставлені під час беатифікації Йоана Павла ІІ буде кров блаженного

Частиною обряду беатифікації є вшанування мощей нового блаженного. Цими днями Ватиканський прес-центр оприлюднив повідомлення про мощі майбутнього блаженного Йоана Павла ІІ, які будуть виставлені під час його беатифікації 1 травня 2011 р.

У повідомленні читаємо, що це буде ампулка з кров’ю, вставлена у спеціальний дорогоцінний реліквіярій, приготований Відділом Літургічних богослужінь Святішого Отця. В комюніке пояснено походження цієї крові, зазначаючи, що в останні дні недуги Святішого Отця Йоана Павла ІІ, медичний персонал, який ним опікувався, взяв зразки його крові для Центру переливання крові при лікарні “Bambino Ges?”, на випадок, якщо би було потрібне переливання. Саме ця структура мала забезпечувати гемотрансфузію для Папи. Однак, оскільки пізніше у цьому не було потреби, взята кров зберігалася у чотирьох малих ємкостях, дві з яких пізніше було передано кардиналові Станіславу Дзівішу, що був особистим секретарем Йоана Павла ІІ, а дві залишилися в лікарні та зберігалися у сестер-монахинь, які там працюють. З нагоди беатифікації Йоана Павла ІІ саме ці дві ампулки були вміщені в спеціальні оздоблені реліквіярії.

Перший з них буде виставлений на вівтарі під час обряду беатифікації для вшанування вірними, а пізніше разом з іншими мощами зберігатиметься у скарбниці Відділу Літургічних богослужінь Святішого Отця, натомість другий буде повернено до лікарні “Bambino Ges?”.

В повідомленні Ватиканського прес-центру окрему увагу звернено й на пояснення того, чому кров перебуває у рідкому стані. Це пояснюється наявністю антикоагуляційної речовини, що запобігає зсіданню крові, і яка була у пробірках, коли кров Папи брали на аналіз.

Джерело: ЖЖ-спільнота РКЦ

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*