Про практичний екуменізм митрополита Андрея Шептицького говоритимуть 30 жовтня у Львові

Поділитися:

У четвер, 30 жовтня, в УКУ відбудеться Меморіальна лекція митрополита Андрея Шептицького на тему: «Практичний екуменізм митрополита Андрея Шептицького: реакція на нищення православних святинь» (початок о 16:00).

Доповідь виголосить історик Ліліана Гентош. Запрошені гості: владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ, та владика Венедикт (Алексійчук), єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ. Модеруватиме зустріч п. Ігор Скочиляс, декан Гуманітарного факультету УКУ.

Традиція проведення таких лекцій була започаткована 2012 року. Метою цієї щорічної події є популяризувати та на академічному рівні висвітлювати духовну й інтелектуальну спадщину митрополита Андрея Шептицького, які, насправді, дуже багатогранні. Так, цього року пані Ліліана Гентош зосередиться на тих аспектах діяльності Шептицького, які є виявами його екуменічних та соборницьких поглядів. Мова ітиме про засудження митрополитом знищення православних святинь на Холмщині та Підляшші, що було неординарним, непростим рішенням у тогочасних напружених соціально-політичних умовах. Слід згадати, що цьогорічна, а саме третя, меморіальна лекція збігається з 70-ми роковинами смерті Митрополита.

Організатор заходу –  Філософсько-богословський та Гуманітарний  факультети УКУ .

Місце проведення – конференц-зал Філософсько-богословського ф-ту УКУ (вул. Хуторівка, 35 а).

Довідка:

Ліліана Гентош – кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історичних досліджень Львівського національного університету імені Івана Франка, фахівець з історії Католицької Церкви в Україні, авторка монографії «Ватикан і виклики модерності. Східноєвропейська політика Папи Бенедикта XV та українсько-польський конфлікт у Галичині (1914–1923 рр.)» (Львів, 2006). Зараз працює над книжкою про життя і діяльність митрополита Шептицького в міжвоєнний період, з робочою назвою “Митрополит Андрей Шептицький 1923-1939 рр.: між українським націоналізмом і польським етатизмом”.

Повідомила Христина Михалюк,
референт деканату ФБФ УКУ

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*