“Причащаймося поки б’ється наше серце” – проповідь о. Рафаїла під час Літургії [5 травня 2020] (відео)

Поділитися:

У вівторок, 5 травня, парох храму св. Василія Великого відслужив ранкову Літургію. Отець Рафаїл проповідував на тему Євангелія від Йоана.

Увівши слухачів проповіді в контекст євангельських подій, о. Рафаїл сказав: “Добре було людям слухати науку Христа, Євангелію. Добре є – бути поруч Ісуса… Люди думали, що кожного дня Ісус буде такі чуда робити, тоді не треба буде працювати, а лише їсти хліб і рибу.”

Священник звернув увагу вірних на слова Ісуса, Котрий викрив людську потребу: “Істинно, істинно говорю вам: Ви шукаєте мене не тому, що чуда бачили, а тому, що хліб їли та й наситилися”(Йо 6, 26-27). 

Отець Рафаїл роз’яснив, що означають слова Ісуса про “правдивий хліб з неба”, яким насичуємося. Наводячи події зі Старого Завіту, що продовжуються в Історії Спасіння через прихід Ісуса Христа, Його земне життя та звершення Євхаристії на Тайній Вечері, проповідник зауважив, як необхідно приймати Святе Причастя усім, хто бажає добра своїй душі.

“Дякуймо Богові і користаймо з Його Дарів, коли тільки маємо можливість і час… Хто не може поєднатися з Ісусом у час пандемії коронавірусу, поки ще маємо бути по своїх домівках – духовно причащаймося. Перепрошуймо Бога за наші немочі, слабкості, провини, каймося в наших гріхах. Коли буде можливість, звичайно, сповідаймося. І – причащаймося поки б’ється наше серце”.

Проповідь та Літургія повністю:

Євангеліє від Йоана 6, 27-33

Сказав Господь юдеям, які до нього прийшли:

27. Дбайте не про їжу, що минає, а про їжу, що лишається на життя вічне, яку вам дасть Син чоловічий, бо його Бог Отець назнаменував.

28. Вони ж мовили до нього:

– Що нам робити, щоб діла Божі чинити?

29. Ісус у відповідь сказав їм:

– Діло Боже – вірувати в того, кого він послав.

30. Вони сказали:

– Який знак робиш, щоб ми побачили й увірували в тебе? Що чиниш? 31. Батьки наші їли в пустині манну, як написано: дав їм їсти хліб з неба.

32. Ісус сказав їм:

– Істинно, істинно кажу вам: не Мойсей дав вам хліб з неба, але Отець мій дає вам правдивий хліб з неба. 33. Бо хліб Божий – той, що з неба сходить і дає життя світові.

Довідка:

З травня храм та монастир св. Василія Великого розпочав цикл травневих богослужінь. Кожного понеділка, вівторка, четверга та п’ятниці отці відправлятимуть Службу Божу з короткою проповіддю на початок дня. Після Літургії правитимемо Молебень до Богородиці.

Щосереди та щосуботи священники храму служитимуть заупокійну Літургію з Панахидою. Усі ранкові Літургії транслюються у соцмережах монастиря: Фейсбук та Ютуб.

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*