Приготування дітей до Першої Сповіді

Поділитися:

З початком навчального року у школах в багатьох парафіях розпочалося також навчання дітей  в т. зв. Недільних школах. Зокрема під час такого своєрідного навчального процесу в парафіях відбувається приготування дітей до участі у  Святій Тайні Сповіді, а також Урочистого Святого Причастя. У батьків, діти яких готуються до цієї важливої події, часто виникають питання: у якому віці слід приводити дитину на навчання, і чи взагалі слід приводити. А якщо потрібно, то нерідко сприймають таке спонукання, як забаганку душпастирів, а також сестер-монахинь.
Отже, тут прагнемо навести конкретні постанови Десятої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ від 23.03.2001 р., згідно яких слід „вважати вік сім років відповідним для приготування до Першої Святої Сповіді, за умови, якщо сам процес приготування триватиме не менше від одного року і відповідатиме програмі для 2-го класу серії «З нами Бог» та додаткової “Програми підготовки до Першої Святої Сповіді” (п. 7). Також владики  Церкви звертають увагу на проведення наук („не менше трьох духовних зустрічей”) для батьків дітей,  а також,  по змозі,  для хресних батьків” (п. 9). Отець парох має обов’язок приділяти увагу підготовці дітей до свята і провести щонайменше одну зустріч та особисту співбесіду з дітьми (п. 8). У сам день свята треба особливу увагу приділяти дітям,  молитися за них.  Щодо вбрання дітей учасники Синоду закликають уникати зосередження на ньому та для запобігання зайвим витратам пропонують пристосовувати його до української культурної традиції (п. 12). Слід сказати, що Синод Єпископів є законодавчив органом у Церкві, а його постанови зобов’язують усіх (не лише священиків) і покликані провадити до гармонії спілкування і відносин між усіма вірними дітьми Греко-Католицької Церкви.

Постанови Десятої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії Української Греко-Католицької Церкви http://old.ugcc.org.ua/ukr/documents/resolution/resolution2/2001-2004/2001_1/

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*