Рік покликання

Поділитися:

15-16 жовтня у нашому храмі відбулося відзначення Року покликання до богопосвяченого життя. Свято розпочалося урочистою Вечірнею, яку відслужив о. парох Рафаїл Стефурак ЧСВВ, а співали спільно отці василіяни і студити. Після вечірні до присутніх з проповіддю звернувся владика Йосиф Мілян.  У своєму слові проповідник наголосив на важливості автентичного сприйняття себе як богопосвяченої особи і слідуванні цьому пізнанні.
Після цього до слухачів з доповіддю звернувся о. Онуфрій (студит). Тема доповіді – “Монахи відрікаються світу, щоб служити світові”. У ній доповідач зокрема розкрив для слухачів біблійне значення терміну “світ”, як позитивного середовища, створеного Богом і якого людина є окрасою, але також як негативного – місця страждань, гріха і спокус. І саме такого середовища монахи зрікаються і тікають на пустелю. Опісля усі учасники заходу зійшли в зал під храмом, де могли провести час у спілкуванні за трапезою. Відтак розійшлися по своїх обителях.
Другий день святкувань розпочався Утренею у храмі, а відтак владика Йосиф очолив Божественну Літургію. Після Літургії і сніданку в залі члени усіх монаших спільнот, які працюють на теренах Київської Архиєпархії, представили свою харизму і аспекти діяльності і труднощі, з якими стикаються. Також владика поставив питання про те, що потрібно зробити, щоб діяльність монаших спільнот на східних і центральних теренах України була успішнішою і ефективнішою. Було запроповановано пропагувати у навчальних закладах таких спосіб життя, як монаший, зокрема в день Богопосвяченого життя, 15 лютого, усім представникам монашества відвідати ті навчальні заклади, де працюють молодіжні капелани.
Другий день святкувань завершився смачним обідом, спільним фото і подячною моливтвою в храмі.
А завершення свята відбулося в Патріяршому соборі в неділю 17 жовтня.

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*