Розпорядок Богослужінь на Богоявлення Господнє (Водохреща) [18-19 січня]
18 січня (понеділок) – Навечір’я Богоявлення ГНІХ
7:00 – Великі Царські Часи
8:00 – Вечірня з Літургією Святого Василія Великого та освячення води в храмі (трансляція на Youtube та Facebook)
18:00 – Велике Повечір’я з Литією (трансляція на Youtube та Facebook)
19 січня (вівторок) – Богоявлення Господнє
7:00 – Святкова Утреня (трансляція на Youtube та Facebook)
8:00 – Свята Літургія і Велике Йорданське Водосвяття (біля храму) (трансляція на Youtube та Facebook)
11:00 – Свята Літургія
18:30 – Свята Літургія
20 січня (середа) – Собор святого Івана Хрестителя
7:15 – Святкова Утреня (трансляція на Youtube та Facebook)
8:00 – Свята Літургія (трансляція на Youtube та Facebook)
18:30 – Свята Літургія
Празник Господнього Богоявлення, крім празника Пасхи і Зіслання Святого Духа, належить у Східній Церкві до найдавніших. Його почали святкувати в кінці II або на початку III ст. В історії святкування Господнього Богоявлення на Сході можна розрізнити три періоди. У першому періоді упродовж III ст. празник містить у собі Христове Різдво, Хрещення, поклін мудреців і чудо в Кані Галилейській. У другому періоді — IV століття — серед згаданих подій Христове Різдво посідає перше місце. У третьому періоді, кінець IV сторіччя, празник Христового Різдва й поклін мудреців відокремлюють від Богоявлення і переносять на 25 грудня. Шосте січня стає тільки днем празника Христового Хрещення. Празник Богоявлення за цісаря Теодосія Молодшого († 450) стає державним святом.
Празник Господнього Хрещення показує нам одну з найбільших і найглибших правд нашої святої віри — таїнство Пресвятої Тройці. При Христовім Хрещенні об’явилася Пресвята Тройця, яка посвідчила про Його божество. На третьому часі в навечір’я празника читаємо: “Тройця, Бог наш, себе сьогодні нероздільно явила, бо Отець об’явленим свідоцтвом заявив споріднення. Дух же у голубиному виді зійшов із небес, Син свою пречисту голову склонив Предтечі і хрестившись, визволив людей із неволі, бо Він чоловіколюбець”. На стиховні литії празника співаємо: “На Йордані Йоан, бачачи Тебе, як ішов Ти до нього, говорив: “Христе Боже, чому Ти до слуги прийшов, не маючи скверни. Господи? У чиє ім’я Тебе хрещу: Отця? але Його Ти носиш у собі: чи Сина?, але Ти сам воплотився; чи Духа Святого?, і цього Ти знаєш устами давати вірним. Ти, що явився, Боже наш, помилуй нас”.
Святий Йоан Золотоустий, заохочуючи нас до віри в Пресвяту Тройцю, каже: “Наша віра — трон душі, основа життя, безсмертний корінь. Животворний корінь віри — Отець, нев’януча гілка — Син, безсмертний плід — Дух Святий, Тройця проста, нескладна, невимовна, незбагненна, нероздільна за схожістю, достойністю, дією, божеством і величчям; роздільна ж — за особами та іменами, але єдина по суті і силах. Тройця існує споконвіку, не від початку одержала буття. Вона — безпочаткова, вічна, нестаріюча, безсмертна, нескінченна”.
о. Катрій Юліян, ЧСВВ, Пізнай свій обряд.
Христос народився! Підкажіть будь ласка чи буде освячуватись вода завтра 19.01 ввечері? дякую.
Славімо Його! Освячену воду можна буде набрати біля храму. Саме водосвяття – зранку
Підкажіть, будь ласка, до котрої години буде Вечірня з Літургією св. Василія Великого і Велике Водосвяття, яке починається о 8 ранку 18 січня? Щиро дякую!
Приблизно 1,5-2 годинки
хіба в навечір*я служиться велике водосвяття, можливо це опечатка виправте
Згідно з давнім звичаєм, здійснення чину Великого водосвяття у переддень Богоявлення зумовлено тим, що у цей день відбувалось хрещення оглашенних. Після завершення чину водосвяття усі вірні мали змогу причаститись святої води та зачерпнути її для своїх рідних, а також взяти свяченої води на Святу Вечерю.
Отже, не опечатка.
Слава Ісусу Христу! Підкажіть будь-ласка, чи буде служба в неділю 20 січня, як завжди? Дякую
Як завжди. Гарного свята
Чи буде освячуватись вода у неділю 20 січня? Дякую
читаємо розпорядок. вода освячується лише на Йордан