Розпорядок Богослужінь на Свято Переображення

Поділитися:

“Величаємо Тебе, життєдавче Христе, і почитаємо пречистого Твого Тіла преславне Преображення”

Величання на утрені празника

Розпорядок Богослужінь на Свято Переображення

8.00 – Утреня

9.00 – Літургія

18.00 – Молебен (або Вечірня)

18.30 – Літургія Тайна сповіді уділяється священиками під час Літургії.

Празник Преображення належить до 12 великих празників нашої Церкви. Він має один день перед- і сім днів попразденства.

Празник припадає на той час, коли дозрівають плоди. І від найдавніших часів у Східній Церкві того дня на подяку Богові буває благословення первістків земних плодів. Цей звичай християнська Церква перейняла від Старого Завіту, який приписував приносити первістки плодів до Господнього Храму. У Книзі Виходу читаємо: “Щонайкраще з первоплоду землі твоєї приноситимеш у дім Госпо­да, Бога Твого” (23, 19). “Як увійдете в землю, — сказано в книзі Празник Господнього Преображення Левіт, — що оце хочу вам дати, і там жатимете жниво, то прине­сете сніп, первоплід ваших жнив, священикові” (23, 10).

Звичай благословляти в церкві перші плоди вже приписують Апостольські правила з кінця III століття. Апостольські постанови (IV ст. ) мають молитву на освячення плодів. Помісний Синод у Картагені з 318 року у 46 правилі дає приписи про плоди, які приносили до церкви. Шостий Вселенський Собор 691 року гово­рить про благословення плодів винограду і пшениці. У типіках Великої Царгородської Церкви з ІХ-Х ст. й Евергетицькому з X ст. нема згадки про благословення винограду. У Греції в серпні дозрівають виноград і пшениця. Тому був звичай, за яким на празник Господнього Преображення благослов­ляли в церкві виноград і колоски пшениці. У нас на Русі-Україні виноград замінили яблуками й іншими плодами.

Юлій Катрій, «Пізнай свій обряд»

У крамниці монастиря св.. Василія Великого можна придбати мед (1л коштує 75 грн.), привезений священиком з Харківщини. Заохочуємо підтримати нашу Церкву на сході, складаючи пожертву придбанням спасівського меду.  

 

Поділитися:

2 Comments on Розпорядок Богослужінь на Свято Переображення

  1. Петро // 19.08.2014 at 09:06 // Balas

    Добрий день!
    А чи будуть освячувати фрукти? і якщо будуть, то коли?
    Дякую 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published.


*