Розпорядок богослужінь на свято свв. апп. Петра і Павла [12 липня]

Поділитися:

У вівторок 12 липня святкуємо празник свв. верховних  Апп. Петра і Павла.

Розпорядок богослужінь наступний:

07:15 – Утреня;

08:00 – Свята Літургія;

10:00 – Свята Літургія;

18:00 – Молебень до св. апп. Петра і Павла;

18:30 – Свята Літургія.

У понеділок 11 липня о 17:30 – Велика Вечірня з Литією.

29_-_petro_pavloСвятим апостолам завдячуємо скарб Христової віри. Вони передали нам Христову науку, від них маємо святе Євангеліє й апостольські листи, вони поклали тривку основу під Христову Церкву.

Про велике значення святих апостолів для нас говорить слуга Божий митрополит Андрей Шептицький. “Апостоли в повному значенні того слова, — каже він, — є нашими батьками по вірі. Через їх руки Бог дав людству й кожному народові у християнській Церкві все, що належить до Божої апостольської традиції. У своєму аскетичному житті, як і в проповіді, не можемо, отже, забувати, що все маємо з їхніх рук. Їх апостольським трудам і їх молитвам завдячуємо все, що маємо… На перше місце висувається святий апостол Павло, який у своїх Посланнях дав Церкві таке рясне Боже Об’явлення й такі рясні Божі науки… Круг церковного року висуває на перше місце апостола Петра, призначуючи йому два дні в році — Поклін його кайданам 16 січня і 29 червня” (Про Почитання святих, 1941).

Східна Церква з великою урочистістю святкує 29 червня праз­ник, який в наших богослужбових книгах має таку назву: “Святих славних і всехвальних первоверховних апостолів Петра й Павла”. Обидва ці апостоли визначні своїм характером, своєю ревною апос­тольською працею та своїм великим культом у святій Церкві.

о. Юліан Катрій, ЧСВВ, “Пізнай свій обряд”

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*