«Щоб світ увірував, а не згіршився», – Архиєпископ Клаудіо Гуджеротті під час молитви за єдність християн

Поділитися:

«Правиця Божа діє у нашій землі, сіє зерно свободи, надії та любові»
(Tropical Infusion: „The Right Hand Of God” Carribean, 1981)

В неділю, 21 січня 2018 р, в рамках 50-го ювілейного Тижня молитов за єдність християн, у храмі Святого Василія Великого в Києві, відбулась спільна міжконфесійна молитва. Учасників екуменічної зустрічі тепло вітали в своій обителі отці-василіяни на чолі з ігуменом о. Романом Шуп’яним ЧСВВ та парафіяльна спільнота Лицарів Колумба.

 

 

Читайте також: Промова Архиєпископа Клаудіо Ґуджеротті з нагоди Тижня молитов за єдність християн

Очолив молебень Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у співслужінні з Папським нунцієм в Україні Клаудіо Гуджеротті, духовенством Греко-Католицької, Римо-Католицької, Православної, Вірменської та Протестантських Церков.
Головною темою розважання і гаслом цього ювілейного Тижня стали слова з книги Виходу (15, 1-21) – Правиця Твоя прославилась у силі.
Тема запропонована християнами регіону Карибів, які свою особливу увагу звернули на «справедливу правицю Бога», який допоміг місцевому населенню звільнитися з рабства та здобути свободу. Ця всесильна «Правиця Бога» додає сьогодні надію і відвагу для кожного народу, що є також актуальним і для нашої держави та наших церков.

 

З проповіддю до присутніх звернувся Апостольський нунцій в Україні Архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті. Проповідник закликає нас «шукати разом голос Духа Святого, щоб світ увірував, а не згіршився через наші поділи. І тоді нам буде дано мир, не так як світ його дає, міряючись силою та зброєю, з’ясовуючи хто сильніший і хто може більше принизити іншого, але мир, дарований нам Христом, який віддав себе задля спасіння всіх, а головно тих, хто переслідував його…»

 

«Єдиним способом, щоб отримати прощення гріхів наших поділів і взаємної ненависті є Любов, яка є найвищою заповіддю для християнина. Молімося, отже, і просімо в Його милосердя ласку перебувати в любові, вільні від усіх поділів, бездоганні»,-зазначив посланець Папи.
На молебні звучала молитва українською, італійською та вірменською мовами.

По завершенні заходу Глава УГКЦ подякував усім представникам конфесій, релігійних спільнот та вірним за участь у молебні. «Наша спільна молитва, – підсумував Глава УГКЦ, – була сьогодні молитвою покаяння. Ми просимо, аби Господь Бог вислухав усі наші моління, зцілив рани розподілу, навчив усіх нас шукати найперше те, що нас єднає, а менше звертати уваги на те, що нас роз’єднує».

Під кінець кожен з представників конфесій прочитав свою молитву.

Фото зі сторінок у Фейсбуку о. Ігоря Шабана та Ігоря Козловського

Монастир

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*