Сестри-служебниці відсвяткували день блаж. Йосафати Гордашевської

Поділитися:

18 листопада у монастирі сестер-служебниць Непорочної Діви Марії відсвяткували день блаж. Йосафати Гордашевської – однієї з засновниць монашого згромадження.

Від 13.00 до вечора в монастирі перебували мощі блаженної для вшанування та молитви. Протягом недільного дня монастир відвідали парохіяни греко-католицьких храмів Києва разом з душпастирями: з Аскольдової могили на чолі з о.-деканом Ігорем Онишкевичем, монастир Св. Василія Великого представляли о. Тома Кушка та о. Роман Шуп’яний, котрий прибув на свято разом з молоддю парафії.

Для гостей сестри приготували невеликий фільм-презентацію про життя блаж. Йосафати Гордашевської, а також відеозапис свідчень сестер-служебниць, котрі під час гонінь Церкви та її переходу в підпілля не повернулися до своїх домівок, а продовжували служити Богові та людям там, де була в цьому найбільша потреба.

Отець Ігор Онишкевич, звертаючись до вірних, сказав: «Свого часу згромадження заснував священик-василіянин, а с. Йосафата стала першою монахинею нового зромадження сестер-служебниць Непорочної Діви Марії. Сестри запрошували до співпраці як світських священиків, так і ієромонахів. Сьогодні ми бачимо тут присутніх отців-василіян, які спільно з нами – світськими священиками – допомагають сестрам здійснювати своє служіння. Просімо ж у блаженної Йосафати тих ласк, які вона вимолюватиме для нас у Бога, та скріплюймо свою віру за її заступництвом».

У підготовці свята сестрам допомагали семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, що у Княжичах. Брати-хористи спільно зі священиками та спільнотою проспівали акафіст до блаж. Йосафати, після чого декілька вірних поділилося своїм досвідом, коли у їхньому житті виявлялося заступництво блаженної. Парохіянка храму Св. Василія Великого розповіла усім присутнім, як від тяжкої недуги раку вилікувався її батько. За батька, крім його дочки, молилися як священики, до котрих зверталася жінка, так і сестри-служебниці. Через декілька місяців батько видужав.

Блаженна Йосафата відома як покровителька тих сімей, які через певні обставини не можуть мати дітей, проте моляться в цьому наміренні. Таким свідченням поділилася ще одна пара, котрі в потребі прийшли до монастиря сестер-служебниць. Сьогодні вони очікують дитину, про що радісно засвідчили усім присутнім.

Минулого року блаженна допомогла двом сім’ям священиків народити дітей, чим ті свого часу поділилися у день Йосафати. Цього року ми вже могли бачити, як ці дітки (названі на честь блаженної) радують батьків та усіх навколо своєю присутністю.

Отець Тома Кушка: “Сьогодні годі уявити життя нашої Церкви без служіння сестер служебниць. Їхні доми, що є знаком надії, їхня повна посвяти невтомна праця всюди, де тільки б’ється українське серце. Це Божий дар задля заслуг і жертви блаженної сестри Йосафати. “

Після акафісту відбулося мирування, а всі, хто завітав на свято до монастиря, могли помолитися в особистому наміренні до блаженної Йосафати Гордашевської.

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*