У Крехівському монастирі в Україні відбулися пресвітерські свячення чотирьох дияконів-василіян

Поділитися:

У неділю 5 листопада 2017 року у Крехівському монастирі святого Миколая відбулись ієрейські свячення чотирьох дияконів василіян: Павла Долішного, Романа Якимця, Марка Федака та Еміліяна Ничака. Хіротонію здійснив преосвященний владика Василій Тучапець, ЧСВВ, екзарх Харківський УГКЦ.

Божественну Літургію об 11:00 год. цього дня у виповненій вщерть монастирській церкві разом з владикою Василієм співслужили: протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик, члени Провінційної управи, настоятелі монастирів та численні ієромонахи й диякони василіяни. Богослужіння супроводжував спів чоловічого монашого хору «Deisis» братів-студентів Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського у Брюховичах.

У своїй гомілії архиєрей, роздумуючи над Євангелієм, зосередився на рисах Христових служителів. «Господь у незбагненний і дивний спосіб вибирає собі слуг, апостолів», – наголосив проповідник. Говорячи про дияконів, які стали кандидатами до пресвітерства, владика зазначив: «Від сьогодні вони також стануть на шлях активного служіння Господеві», щоб проповідувати слідом за Христом Добру Новину про Царство Боже.

Далі архиєрей зупинив увагу присутніх на відповідальності майбутніх чотирьох ієромонахів перед Богом за духовний провід повірених їм людей. Він зазначив: «Коли апостол Павло звертається до свого учня Тимотея, то пригадує йому, щоб він був прикладом і зразком для вірних у слові, у поведінці, любові та чистоті. Апостол перераховує ці найважливіші риси апостола, священика. Каже, щоб не занедбувати цього дару, який був наданий через покладання рук».

Нагадавши учасникам спільної молитви про 400-літній ювілей реформи монашества Київської митрополії, яку здійснив митрополит Йосиф Велямин Рутський, владика Василій сказав: «Саме від цього часу розпочинається відродження монашого життя в нашій Церкві, а також відродження й нашого народу». Говорячи про повчальне слово святого Йосафата до священиків, проповідник підкреслив: «Добре життя священика є успішною проповіддю для людей». На завершення архиєрей закликав молитися за дияконів, які ось-ось мають стати священиками, словами: «В сьогоднішній спільній молитві просімо, щоб Господь зіслав на них свою благодать і щоб вони були тими ревними Христовими учнями у своєму служінні та священичому житті».

Після Великого входу на Божественній Літургії відбулися ієрейські свячення дияконів-василіян: Павла Долішного, Романа Якимця, Марка Федака та Еміліяна Ничака. У Чині рукоположення, який є одним із семи святих Таїнств, ченці-диякони стали пресвітерами, служителями Церкви, тими, що беруть участь у місії і владі Христа-Пастиря керування, навчання та освячування, у тому числі через звершування богослужінь, зокрема служіння Божественної Літургії.

На завершення Літургії з уст владики, новоєреїв, та протоігумена линули слова подяки Богові, батькам новоієреїв та всім, хто спричинився до цього радісного моменту Божої ласки, яка зійшла на чотирьох дияконів, які стали новими священиками, працівниками у Христовому винограднику.

Опісля нововисвячені пресвітери приймали вітання від співбратів, родичів, друзів і близьких та уділили їм та іншим учасникам спільної молитви своє перше ієрейське благословення.

Вітаємо нових ієромонахів та бажаємо їм зростання у святості, відданого служіння на славу Божу та плідної проповіді Божого Царства словом та прикладом свого життя.

osbm.in.ua

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*