Свято Христового Воскресіння у храмі св. Василія Великого

Поділитися:

Цього року у Пасхальну ніч особлива атмосфера царювала у храмі Святого Василія Великого у Києві. Тоді, коли весь світ засинав, готувався до спочинку, стишувався, сотні вірних поспішали до обителі отців василіян для того, щоб на власні очі побачити Тайну – Світле Христове Воскресіння.

Урочисте пасхальне богослужіння, згідно багатовікової обрядової традиції, розпочалося з Надгробного – молитви перед Гробом Господнім. Щонайглибше пережити цей момент пошуку Христа, який відійшов туди, куди ми не в змозі піти, допоміг натхненний спів братії монастиря, яку провадив отець-ігумен Роман Шуп’яний ЧСВВ.

В цій молитві всі присутні уподібнилися жінкам-мироносицям, що прийшли зі сльозами до місця, де покладено розіп’ятого Спасителя. Але так, як і мироносиці дві тисячі років тому, парафіяни отримали змогу пережити несподівану переміну смутку на радість, що її дарує багата літургійна спадщина Церкви. Так само як тоді жінки, жалібно змішуючи миро зі сльозами, несподівано побачили ангела, що провістив їм – «Христос Воскрес!», так і всі вірні у пасхальну ніч побачили, як раптово Надгробне заступила Пасхальна утреня.

Царські ворота та бічні двері вівтаря відчинилися і залишилися відкритими, що символізує відкритість Небес та Господа, який прибирає всі перешкоди та чекає нас зустріти. Залунали радісні піснеспіви – Христос Воскрес!

Урочисте пасхальне богослужіння правив парох церкви Святого Василія Великого отець Рафаїл Стефурак ЧСВВ. Йому співслужили отець Тома Кушка ЧСВВ та отець Олег Крупський.

Особливо хочеться звернути увагу на роль Лицарів Колумба парафіяльної Ради храму Святого Василія Великого у благополучному проведенні цього найбільш урочистого у літургійному році богослужіння. Лицарі посприяли забезпеченню порядку в храмі, організованості парафіян під час усіх богослужбових «маневрів», притаманних цій ночі: виходу на вулицю всією церквою перед початком Пасхальної утрені, освячення великодніх кошиків тощо.

Особливо велику роль Лицарі відіграли під час приїзду на богослужіння Президента України Петра Порошенка. В момент прибуття, Главу держави разом із родиною зустрів у супроводі братів-лицарів ігумен монастиря о. Роман Шуп’яний ЧСВВ, який є також і капеланом Ради Лицарів Колумба храму святого Василія Великого.

Пасхальна ніч завжди є особливою. Це неповторний час першої, довгоочікуваної зустрічі з Господом після довгої дороги Великого Посту, Христових спасительних страстей, Його хресної смерті, суботньої тиші..

І цьогорічна ніч, завдяки старанням і праці отців та братів василіян, також стала ні на що не схожим пережиттям Господнього Воскресіння!

Текст і фото – Дмитро Шихалієв

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*