У храмі презентували книгу В. Сергійчука “Андрей Шептицький”

Поділитися:

25 жовтня у храмі св. Василія Великого відбулася презентація книги професора Володимира Сергійчука “Андрей Шептицький” з серії “Українські державники”.

“Василь Стефаник називав митрополита Андрея людиною, “сива голова якої думала про всю Україну”, – відзначив професор у зверненні до гостей вечора. Володимир Сергійчук ознайомив присутніх з постаттю митрополита з погляду історика, що присвятив вивченню раніше закритих архівів не одне десятиліття. Професор представив особу митрополита Андрея як великого державника, який свого часу повернувся до українського народу та всіляко відстоював його інтереси, будучи “пастирем свого стада”.

v-serhiichuk-sheptytskyi (1) (Medium)

Після короткої презентації книги автору книги було поставлено низку запитань, що допомогли всім присутнім ще глибше пізнати постать митрополита та почути кваліфіковану думку історика щодо контроверсійних питань.

v-serhiichuk-sheptytskyi (4) (Medium)

До прикладу, під час вечора піднімалися питання, чому Андрей Шептицький сам був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму, проте пізніше не підтримував участі духовенства в політиці. Історик Володимир Сергійчук, крім того, високо оцінив економічну діяльність митрополита.

v-serhiichuk-sheptytskyi (2) (Medium)

“У Парижі митрополит Андрей свого часу взяв кредит на 20 млн. франків, щоб пізніше викупити землю для греко-католиків на території Росії”, – зазначив професор.

На запитання, чому автор обрав постать митрополита УГКЦ, хоча сам є православної віри, історик каже:

“Коли я навчався в університеті, нам ніколи не відкривали певні сторінки історії або ж всіляко їх перекручували. Пізніше, у часи національного відродження, почали підніматися нові питання, відкриватися архіви – це перевернуло мою свідомість, – каже професор. – Для мене є прикладом особа, що попри все не покинула своєї пастви. Більше того – наступники митрополита (Йосиф Сліпий) також залишилися з українським народом в часи поневірянь. Чи готова людина заради України віддати своє життя – ось для мене показник національної свідомості та любові до свого народу”, – додав Володимир Сергійчук.

v-serhiichuk-sheptytskyi (3) (Medium)

На закінчення вечора о. Роман Шуп’яний, ігумен монастиря ЧСВВ, подякував гостеві та всім присутнім за цікавий вечір. Гості заходу могли придбати книгу та отримати автограф, поспілкувавшися з професором Володимиром Сергійчуком.

v-serhiichuk-sheptytskyi (6) (Medium)

IMG_3266 (Medium)

Для всіх зацікавлених: книгу “Андрей Шептицький” з серії “Українські державники” можна придбати в крамниці храму св. Василія Великого.

Монастир

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*