У храмі св. Василія Великого відбувся Чин архиєрейського найменування ієромонаха Василія Тучапця

Поділитися:

20 травня у храмі св. Василія Великого відбувся Чин архиєрейського найменування ієромонаха Василія Тучапця, ігумена монастиря св. Василія Великого 2005-2014 років.

Перейти до біографії владики-номінанта Василія Тучапця.

Чин архиєрейського найменування та Велику Вечірню з Литією очолив Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ. Співслужили Блаженнішому Святославу владика Василь (Медвіт), Єпископ-емерит Донецько-Харківського екзархату, та владика Степан (Меньок), Екзарх Донецький – співсвятителі єрм. Василія Тучапця, ЧСВВ. У Чині архиєрейського найменування взяли участь Архиєпископ-емерит Блаженніший Любомир (Гузар), владика Богдан (Дзюрах), владика Йосиф (Мілян) та владика Венедикт (Алексійчук).

20-05-14-7

Детальніше переглянути про перебіг Чину архиєрейського найменування владики-номінанта Василія Тучапця.

В урочистостях взяли участь ченці Чину Святого Василія Великого зі всієї України та з-за кордону. До Києва з Риму прибула Головна управа Чину на чолі з Протоархимандритом Генезієм Віомаром та Генеральним вікарієм Йоаникієм Чверенчуком. В урочистостях беруть участь ченці, що входять до Управи Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні: протоігумен о. Пантелеймон Саламаха, консультор о. Сергій Крутовський, консультор о. Макарій Флячок, консультор та ігумен Крехівського монастиря о. Атаназій Євуш, економ о. Макарій Солюк.

Свою згоду на участь у заходах найменування та рукоположення на єпископа дав о. Никодим Гуралюк, настоятель монастиря Успення Матері Божої в Погоні, та о. Порфирій Шумило. До Києва завітали ігумени з ченцями майже з кожної василіянської обителі,  що діють в Україні. Велику Вечірню співали студенти Брюховицької семінарії (Василіянський інститут філософсько-богословських студій ім. Йосифа Велямина Рутського) спільно з братами-новиками Крехівського монастиря. Чин Архиєрейської хіротонії у Патріаршому соборі також заспівають студенти, котрі разом з ректором о. Йосафатом Хаймиком приїхали привітати владику-номінанта зі святом.

Від польської Провінції Покрови Пресвятої Богородиці прибув о. Петро Кушка, ЧСВВ. Священики Київської Архиєпархії, а також настоятелі та настоятельки монаших чинів та згромаджень по Україні радо прийняли запрошення владики-номінанта та прибули до Києва на урочистості сьогоднішнього та завтрашнього дня. Благодійники монастиря св. Василія Великого, друзі владики-номінанта та вірні з радістю долучилися до молитви за єрм. Василія.

“Церква тепер посилає вас на Слобожанщину, де теж буде багато праці. У великому мільйонному місті, де є десятки тисяч наших студентів”, – зазначив у своєму слові Глава УГКЦ.

“Дякуючи за ваше служіння, -сказав Блаженніший Святослав, ми дякуємо також вам за те, що ви сьогодні привселюдно сказали Богові і Церкві «так» на новий поклик, який не є легкий, не є простий, зокрема, у нових обставинах, в яких сьогодні проживає Слобожанщина і весь Схід України”.

“Нехай Господь Бог і там вас благословить, щоб ви були добрим батьком для всіх духовних дітей, яких Він і там вам подарує”, – побажав Глава Церкви владиці-номінанту Василеві.

[nggallery id=68]

За матеріалами УГКЦ

Фото УГКЦ

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*