У храмі св. Василія Великого відбувся курс «Ісус у чотирьох Євангеліях»

Поділитися:

Чотири Євангелісти провадять нас до Бога

«А вічне життя у тому,

щоб вони спізнали Тебе, Єдиного , істинного Бога

і тобою посланого – Ісуса Христа» (Ів. 17, 3)

Кожного з нас хтось колись привів до Бога, або ще приведе. Дідусь, бабуся, батьки, брати, сестри, хресні батьки, друзі, християнська спільнота… У кожному випадку, це хтось, хто захотів поділитися з нами пізнаною Доброю Новиною, хто показав нам дорогу, на якій ніколи не почуватимемося спраглими. Це ті, хто взявши нас за руку, підвели до друзів-наставників і з довірою передали нас їм. Такими друзями, які відкривають нам Бога є чотири Євангелісти: Матей, Марко, Лука та Йоан.

Упродовж трьох днів (5-6-7 червня 2015) у храмі св.Василія Великого учасники курсу «Ісус у чотирьох Євангеліях» Школи Євангелізації Святого Апостола Андрія намагалися пізнати Ісуса крізь лінзи окулярів чотирьох Євангелістів. Мета курсу – пройти шлях пізнання Ісуса через Матея, Марка, Луку, Йоана, полюбити Його, служити Йому і проповідувати Його Слово, адже вічне життя це пізнання Ісуса. Чотири Євангелісти – це чотири стовпи, опора нашої віри, які дають нам можливість реальної зустрічі з Ісусом у його Слові.

Учасники курсу через проповідників о. Теодора Пилявського, ЧСВВ, с. Михаїлу Лизак, МНІ та Лілію Гнатюк мали змогу сприйняти Євангеліє не просто як тексти про життя та діяльність Ісуса, а як живе та діяльне слово Бога, яким він говорить до нас тут і тепер. Зрозуміти власний підхід кожного з Євангелістів допомагало графічне унаочнення – «родзинка» курсу,  яскраві мультиплікаційні зображення, які занурювали у дитинство, символізуючи, що усі ми – діти Божі. «Захоплюючим для мене було і дитяче прочитання Євангелії через малюнки,  і доросле – через занурення у глибину змісту», – ділиться учасниця курсу.

Євангелісти пропонують нам чотири взаємодоповнюючі погляди, які допомагають увсебіч розкрити особу Ісуса: Ісус – добра Новина, Ісус – чудотворець, в Ісусі сповнюються писання, Ісус милосердний, Спаситель світу. Незважаючи на те, що зміст усіх чотирьох Євангелій описує одні й ті ж події з життя і служіння Христа, вони різняться в подачі, стилі, а також аудиторії, для якої ці книги призначалися. Кожен автор особливим чином описує окремі моменти з життя Ісуса. Як мудро, з любові до кожного з нас Господь усе продумав, давши нам у різний спосіб пізнавати своє Слово відповідно до можливостей сприйняття кожної людини.

 «Бог користується різними засобами, говорить словами різних євангелістів, щоб навернути людей», – коментує учасник курсу. «Розширюється власне пізнання Бога за рахунок бачення його іншими євангелістами», – доповнює інший.

«Так, динозаврове Євангеліє від Лева Марка сповнене перебільшень, деталей, уточнень та любові до Петра. Коротка пахуча Есенція про Ісуса, котрий є Євангелієм, Єшуа, Христос і Син Божий у творчому викладі для християн-новачків показує те найголовніше, що робив Ісус.

Катехитичне Євангеліє для поглиблюючих знання християн – від розумного митника Матея. Переповнене притчами та числами, постійно сягає до джерел – Старого Писання, доповнюючи, вияснюючи його Новим Завітом, проводячи паралелі та аналітику. Демонструє головне, що Ісус говорив, якими Словами Він навчав. Ісус -вчитель і суддя.

Спокійний, сумирний, як віл, лікар тіл та сердець, уважний розумник із милосердним серцем – це Лука. За ним постійно літав Дух Святий і дав йому наснагу від спілкування із Павлом написати чудове Євангеліє, щоб будь-які погани – новонавернені християни все зрозуміли і утвердились у вірі. Він виправдовує грішників, підвищує статус жінки. Монтує у нашу душу 10 вікон радості і звіщає мир Божий.
Наголошує, що маємо бути милосердні, як Бог Отець наш милосердний. Наголошує на неприв’язаності до мамони, вчення про дар прощення і любові.

Одягнувши Йоанівські окуляри з прозорими шкельцями пірнули у глибінь Ісусової сутності. Відшукали там 7 ключів до розуміння символіки Євангелія від Йоана, і за допомогою них проходили через кожні двері, що ведуть до Томиного знання, що “Ісус Господь мій і Бог мій”.  –  ділиться Наталія Саранчук, служитель курсу.

Глибокі змістовні науки, розважання над святим Письмом, молитви, вправи, ділення, анімації, імпровізовані виступи, танці на прославу Господа – це ті навчальні елементи, з яких складається методика кожного курсу Школи Євангелізації Святого Апостола Андрія. 

«Неймовірно легкий, танцювально-співально-театрально творчий день. Творчі представлення групок, не менш креативні та веселі підсумки по кожному Євангелисту.
Важливі та глибокі ділення власними відкриттями та почуттями у середовищі такої собі сімейної атмосфери».

Також важливим моментом навчання є творення середовища сімейної атмосфери дітей Божиих, у якому є місце на власні відкриття та ділення, час на усамітнення й спілкування і де зовсім не важить, звідки ти родом, скільки тобі років та хто ти за професією.

Водночас такі студії є чудовим фундаментом будування християнської спільноти.

«Школа допомогла отримати розуміння цілісності. Євангеліє – це не книга, а те, що відбувається щодня. Сьогодні ти сам  – і митник, і сліпий, і фарисей, і розслаблений, але ти повинен змінюватися, щоб бачити, шукати і допомогти іншому прийти до спільноти», – ділиться учасник.

І дуже символічно, що наприкінці курсу кожен учасник отримав місійне завдання усвідомити і свою власну роль та знайти хоча б одного «розслабленого», щоб привести його до Ісуса, користуючись тим здобутком, який подарували нам друзі Христа, чотири Євангелисти: Матей, Марко, Лука та Йоан.

Завершився курс “Ісус у чотирьох Євангеліях” та Школа продовжується.

Підготувала Оксана ОЛЕКСІВ

P.S. «Ісус у чотирьох Євангеліях» – це четвертий курс у рамках Школи Євангелізації св. Апостола Андрія, яка вже в сьоме організовується у Києві.

Попередні курси відбулися у храмі св. Василія Великого:

3 – 5 грудня 2010 – «Нове життя»;

25 – 28 серпня 2011 – «Історія спасіння»;

5 – 6 листопада 2011 року ­ – «Нове життя»;

25 – 26 лютого 2012 року – «Емаус»;

28 – 20 квітня 2012 року – «Йоан», а також:

17 – 18 листопада 2012 року – «Нове життя» в храмі Миколи Доброго на Подолі.

Інформація про Національний осередок школи Євагелізації Апостола Андрія на сайті: http://novaevangelizacia.com.ua

Координати місцевої школи в Києві:
Директор школи – о. Тома Кушка, ЧСВВ

Координатор курсів – Лілія Гнатюк

Контактні тел. для додаткової інформації та реєстрації на наступні курси школи:
050-330-79-34
096-802-53-43
e-mail: Gnatyuk.Liliya@gmail.com

Поділитися:

1 Comment on У храмі св. Василія Великого відбувся курс «Ісус у чотирьох Євангеліях»

 1. Монастир // 15.06.2015 at 10:48 // Відповіcти

  Кінцева перевірка учасників.
  Курс «Ісус у чотирьох Євангеліях», 6-8 червня 2015

  Досвідчення Бога

  «4 Євангелісти – це ті, що нас ведуть до Бога»

  «Перегрупував і оновив зміст Євангелій».
  «Засвоїв, яким чином можна дослідити і засвоїти Святе Письмо».
  «Господь промовив до мене залишити старе, а жити новим».
  «Пережила оновлення, бажання більше пізнавати Бога»,
  «Бог конкретний»,
  «Бог користується різними засобами, говорить словами різних євангелістів, щоб навернути людей».
  «Як в різних Євангеліях виявляється особа Ісуса Христа» «Ісус для кожного з нас – це добра новина»
  «Я зовсім незвично, по-новому відчула Бога відповідно до кожного з Євангелій» «Нові ключі, новий формат пізнання Євангелія»
  «Прийняти його волю у моєму житті»,
  «Бути відкритим і приймати всі дари від Бога»,
  «Він для мене Воскрес»,
  «Він умиротворив мене»,
  «Бог буде діяти у моєму житті через Святого Духа і 4-х Євангелістів», Досвідчення Бога було радісним. Ще раз подумав про Бога активного і дієвого»,
  «Досвідчую Бога досконалого і милосердного, якому я можу довірити і довіряю своє життя, відчула сміливість у Бозі»
  «Відчула ближче Ісуса, що він мій друг, любить мене і не покине»
  «Під час цього курсу засвідчила, що Бог живий, діє через інших людей, що мене оточують і що я не сама!»
  «Вирішив нарешті прочитати усі 4 Євангелії і почну читати Святе Письмо»,
  «Бог – любов! Пам»ятати про гідність дитини Божої. І що я можу взяти своє ложе, якщо захочу!»
  «Особисте бачення Бога залежить від того, наскільки я можу вмістити і усвідомити Його і приклад, як його бачать четверо різних людей, не просто в окремих моментах, а цілісно, розширює й моє бачення Бога»
  «Бог був поряд»
  «Відчула, що я дитина Божа»,

  «Важливою є роль 4 Євангелістів, але так само важливо усвідомити нашу роль – ми самі повинні знаходити розслаблених навколо і привести їх до Ісуса».

  Враження: відчуття спільноти, дружня атмосфера, щирість спілкування, найкращий позитивний настрій, відкриття нових талантів, емоцій, давно вже бракувало такого. Тут знайшлося місце кожному: і філософу, і математику, і простому працівнику.
  «Було усвідомлення того, чим пов’язане і наскільки смирення і спасіння. Важливим у цьому є прощення.»
  «Особа Ісуса постає різною у 4-х Євангеліях»
  «Дуже хороша база, як читати і як проповідувати Євангеліє»
  «Відчувалася Божа присутність через спілкування у спільноті, спільну молитву, пісні та танці»

  «Ламання криги. Поверхневе і глибинне значення, дитяче прочитання через малюнки і доросле – через занурення у глибину змісту. Новим було характеристика і деталізація усіх Євангелій».
  «Отримала розуміння щодо структури і особливостей 4-х Євангелій», «Порівняння Євангелій, основні риси, історія написання»
  «Розширюється пізнання Бога за рахунок бачення його іншими (євангелистами)

  Методологія: «Цікаво, доступно, сучасно», «Багатостороння, впливає на свідомість і підсвідомість»

  Відгук:
  «Сподобався живий стиль проведення курсу. Згадав, що вже 2 місяці не читав Святе Письмо».

  «Дуже дякую усій групі служіння за їхній нелегкий і такий потрібний внесок у наше духовне життя»
  «Дякую за все. Слава Богу за вас, наші любі, за вашу жертовність і відкритість. Ви всі особливі».
  «Щиро дякую Господу за те, що він мене тримає за руку і веде по життю, що відкрив для мене багато одкровень, одне з яких – довіра до себе»

  «Сподобалося підписувати іконки солдатам» Ірина Федець

  «Відчула велику боротьбу у собі, йти чи не йти на курс. Бог привів мене буквально в останній момент. І я усвідомила, для чого – щоб я не боялася відкидати старе без Бога, а почати нове життя в Бозі.

  «Велике прохання частіше проводити такі курси»

  «Курс мені сподобався. У мене була глибока депресія. Багато розчарувань, часом навіть безнадія і зневіра. А за ці дні Господь буквально відкрив моє серце. Серце, яке мене болить, яке переживає, у якому закорінений глибокий страх, страх за свою родину, своє життя і загалом, за майбутнє. І ось сьогодні я почула, що у Святому Письмі 365 разів вжито – Не бійся! Не бійся, Бог з тобою! Господь промовляє через багатьох людей особисто до мене. Я вже не планую майбутнє, а живу сьогодні і хочу жити з Богом! Слово діяльне, і я хочу ним жити! А чотири Євангелисти мені в цьому допоможуть! Амінь»

  «Це гарний курс для поглиблення знань про Ісуса, про свою віру, для пережиття Божої присутності. Велика подяка усім організаторам».

  Свідчення від родини: «Легко шукати Бога, коли сам, важче – удвох. І ця школа допомогла нам у цьому. Моя дружина завжди хотіла, щоб у родині був духовний чоловік. Вона більше працювала у цьому напрямку, вчилася, шукала Бога у християнській спільноті, але я цього не розумів. Але відвідати цю школу – була моя пропозиція. І цим я задовольнив мою дружину у плані духовного лідера родини. Після школи зрозумів, що спільнота – це дуже добре».

  «Ця школа через о.Теодора і сестру Михайлину дала мені зерна, які будуть проростати. Досі я читав Євангеліє, але як книгу, наскрізь. А зараз дякую Матею, хоча питання ще залишилися»

  «Школа допомогла отримати цілісність. Євангеліє – це не книга, а те, що відбувається щодня. Сьогодні ти – і митник, і сліпий, і фарисей, і розслаблений, але ти повинен змінюватися, щоб бачити, шукати, допомогти розслабленому і привести його до спільноти».

  «Хотіла почути серйозного лектора, очікувала серйозних речей, а тут – «ламання криги». Але вже ввечері лягала спати зі словами «ламання криги» і вставала з тими ж словами. І малюнки у веселому грайливому виконанні наче повернули мене у дитинство. Час на школі – як розкіш. Спілкувалися один з одним, передавали свої серця. Відчула, що я дитина Божа»

Leave a comment

Your email address will not be published.


*