У храмі св. Василія Великого відбувся міжконфесійний молебень на чолі з Главою УГКЦ

Поділитися:

«Любов Христа закликає нас до Примирення»

(2 Кор. 5:14–20)

23 січня у храмі св. Василія Великого відбувся міжконфесійний молебень, який очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук.

Захід був організований в рамках щорічного Тижня молитви за єдність християн. Вже традиційно, в цей день вірних усіх конфесій тепло зустріли отці-василіяни на чолі з ігуменом о. Романом Шуп’яним ЧСВВ.

Для участі у молебні до обителі прибули представники різних християнських церков: владика Віталій Скоморовський, Генеральний секретар Конференції римо-католицьких єпископів України, владика Маркос Оганесян, предстоятель Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви, єпископ Київського регіону Союзу християн віри євангельської Анатолій Козачок, священики Греко-Католицької, Православних, Вірменської, Лютеранської, Євангельських церков.

Вперше за всю історію, на спільну молитву у стінах монастиря отців-василіян зібралися представники усіх основних православних церков в Україні: УПЦ Київського патріархату, УПЦ Московського патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви.

Цього року, проповідь під час молебню виголосив єпископ Київського регіону Союзу християн віри євангельської Анатолій Козачок. Свою промову він побудував на основі 2-го послання апостола Павла до Коринтян, цитата з якого стала цьогорічним девізом Тижня молитви за єдність християн: «Любов Христа закликає нас до Примирення» (2 Кор. 5:14–20).

Кульмінацією заходу стала спільна завершальна молитва, в якій кожен представник християнських церков проказував свою частинку, ніби закладаючи цеглинку від імені спільноти вірних, від яких цей представник прибув, у спільний духовний храм, в якому немає розподілів, в якому панує Любов Христова.

По завершені заходу, до всіх присутніх звернув своє подячне слово Блаженніший Святослав. Отець і Глава УГКЦ висловив вдячність усім священнослужителям та вірним, які взяли участь у спільній молитві.

Він зазначив, що на молебні присутні члени родин загиблих Героїв Небесної Сотні. Блаженніший Святослав процитував слова однієї з матерів, що нині в українському суспільстві не залишилося надії ні на кого, крім Бога та Церкви. І на цьому тлі Блаженніший в особливий спосіб звернув увагу всіх присутніх на необхідність єдності між християнами.

Після закінчення офіційної частини, для духовенства та всіх вірних було організовано частування у залах під храмом. Усі присутні змогли поспілкуватись у неформальній обстановці, познайомитись між собою.

Від початку екуменічного молебню і до його завершення гостинний прийом та чуйний супровід усіх, хто прибув на захід, забезпечували чоловіки-католики парафіяльної спільноти Лицарів Колумба.

Повідомив Дмитро Шихалієв

Поділитися:

1 Comment on У храмі св. Василія Великого відбувся міжконфесійний молебень на чолі з Главою УГКЦ

  1. Супер! Це дуже хороша традиція, яка примирює і зближає людей різних конфесій. Шкода тільки, що цього разу проводили молебень в понеділок коли всі на роботі. В неділю було би набагато краще, щоб більше людей змогли прийти.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*