У храмовому святі оо. василіян в Кам’янці-Подільському взяв участь ігумен київського монастиря

Поділитися:

Василіянський монастир Пресвятої Трійці в Кам’янці-Подільському відсвяткував своє четверте храмове свято.

Ігумен Троїцького монастиря о. Єремія Рибаков та преподобна братія – о. Миколай Козелківський та брат Михайло Лехновський – вітали ченців з різних василіянських монастирів України. Ієромонах Сергій Крутовський представляв протоігумена та провінційну управу. Урочисту Утреню очолив ігумен Дрогобицького монастиря ієромонах Павло Ясиновський, а Божественну Літургію з проповіддю очолив ігумен київського монастиря о. Роман Шуп’яний.

Під час проповіді з нагоди свята о.-ігумен наголосив на тому, що розуміння Троїчного буття віддавна становило неабияку складність навіть для Святих Отців, котрі, здавалось би, стояли найближче до витоків християнства.

“Історія Церкви показує нам, як поволі Свята Трійця – Отець, Син і Святий Дух – відкривається нам до розуміння. Здається, один з найвиразніших прикладів надав нам свого часу святий Іван Павло ІІ,  котрий порівнював Трійцю з сім’єю, – зазначив о. Роман. – За словами святого Папи, правдиві стосунки у сім’ї будуються на взаємній любові. Такий приклад дозволяє нам краще зрозуміти природу Трійці, де Отець з великої любові дає світові Сина, котрий взявши на себе гріхи світу та померши на хресті, на третій день воскрес, а Святий Дух, зійшовши на апостолів, дарував їм дар місійності – свідчення Христової Правди”, – продовжив проповідник.

Отець навів ще один приклад, у якому, як згадує Папа Франциск, тіло людини порівнюється з човном, вітрила якого є душею. Святий Дух же – це той вітер, який дає човнові силу плисти. Священик побажав парафіянам кам’янецького храму, бути тією іконою Святої Трійці, яка плекає між собою любов, та не боятися свідчити Христову віру за натхненням Святого Духа.

Святу Літургію співслужив о. Вінкентій Пелих ігумен львівський, о. Августин Шопʼяк, ігумен золочівський, та о. Анастасій Панькевич ігумен чортківський, а також оо. Власій Фуц (Підгірці), Іриней Пелих (Львів), Юліян Хомечко (Брюховичі-Львів), Венедикт Деркач (Червоноград), Климентій Грищак (Бар).

Гостями свята також були ченці-редемптористи ієромонах Юрій Меуш, та брат Єремія Возняк, о. Сергій Ленчук, о. Тарас Хом’юк (парох Жовтневого, Жванця та Грушки), та о. Василь  (парох Оринена).

Довідка:

Стотисячне місто, в минулому центральна фортеця Поділля, нараховує десятки християнських святинь та близько десятка монастирів. Віддавна в Кам’янці-Подільському душпастирювали ченці Василіяни. Отримавши Святотроїцьку церкву від Львівського єпископа 22 травня 1722 року, вони побудували монастир.

У 1935 році храм був знищений підривом. З 1995 ченці знову розпочали відбудовувати святиню названу на честь самого Триєдиного Бога Отця і Сина І Святого Духа. А в 2010 році храм освятили та урочисто відкрили для молитви Святої Христової Церкви, тобто, духовенства, монашества, прихожан та всіх християн. Чотирирічна парафія Храму Пресвятої Тройці росте за старанням духовенства та вірних.

Повідомив о. Миколай Козелківський

[nggallery id=72]

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*