У храмі Святого Василія Великого в Києві відбувся Екуменічний молебень

Поділитися:

В неділю 23 січня, у храмі Святого Василія Великого в Києві відбувся Екуменічний молебень.

У всьому світі 18–25 січня 2022 року традиційно проходить Тиждень молитов за єдність християн. Цього року головною темою молитви є гасло: «На сході ми бачили зорю Його і прибули поклонитись Йому» (Мт. 2, 2).

Під час Молебню, в рамках Тижня молитов за єдність християн, спільно молилися Преосвященніший Владика Йосиф Мілян, який очолив молитву, також у богослужінні взяв участь Апостольський нунцій в Україні, Архієпископ Вісвальдас Кульбокас, Єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії в Україні РКЦ Олександр Язловецький та духовенство Католицьких і Православних Церков, а також представники юдейської спільноти.

Апостольський нунцій в Україні, Архієпископ Вісвальдас Кульбокас виголосив проповідь про сенс і значення молитви за єдність християн: «Тиждень молитов за єдність християн є дуже гарною подією, але і дуже драматичною з одного боку, коли ми возносимо нашу молитву до Бога Отця, щоб усі віруючі в Нього, в Його Сина Ісуса Христа і Святого Духа, мали одне серце і одну душу. Ми знаємо що робимо дуже гідний і дуже справедливий вчинок. З іншого боку, однак коли ми порівнюємо думки нашого серця з думками Ісуса Христа, ми часто розуміємо, що наше серце жорстоке і байдуже. Ми навіть звикли бачити християн поділеними, і наше серце не достатньо плаче з цього приводу».

Далі проповідник підкреслив: «У псалмі 136, у якому Давид, або один з авторів говорить: «Над Вавилонськими річками ми сиділи і ридали, як згадували Сіон». Для нас християн свята гора Сіон відповідає Триєдиному Богові і нашій вірі в Нього. І поки ми розділені між собою, ми не можемо сказати, що ми достатньо любимо свого Бога. Тож нам лишається лише плакати якщо наш розум справді вважає, що Божа воля, якою є прагнення єдності, віруючи у Христа – це насправді важлива річ. І якщо ми все ще не плачемо достатньо, у нашій сьогоднішній молитві ми просимо благодаті плакати за єдність і вкладати в пошуки цієї єдності більше серце і більшу відданість. Як заохочення у нашій сьогоднішній молитві на допомогу приходить подія описана в Євангелії від Матвія: «Ми бачили Його зорю на Сході і прийшли йому поклонитися». Ті мудреці, які прибули зі Сходу поклонитися Ісусу народженому у Вифлеємі, справді особливі. Ніхто не прийшов пояснити їм що треба іти до Палестини, до Вифлеєму, щоб поклонитися новонародженому дитяті. Натомість вони самі змогли інтерпретувати Небесні знаки – зірки, і вирушили у подорож. Це приклад великої творчості, яка дає нам прекрасне натхнення. Нам навіть не потрібно чекати поки хтось нам це пояснить, навпаки кожен з нас має покликання бути творчим та сміливим, щоб розпізнавати знаки часу та всі сприятливі нагоди, щоб шукати Ісуса, а також єдності серед його учнів.

Підсумовує Архиєпископ свою проповідь такими словами: «Тому сьогодні ми молимося до Бога Отця, і Сина, і Святого Духа, щоб приділяв нам цю увагу до знаків, подій та людей, а також дав нам творчість та мужність у поширенні справжньої єдності між усіма християнами. І нехай Господь простить нам усі гріхи здійснені нашими вчинками, словами і бездіяльністю, коли ми не виконували свої зобов’язання шукати цієї єдності. У цій молитві нехай нас особливим чином провадить св. Іриней, проголошений папою Франциском у минулу п’ятницю Доктором Єдності. Святий Іриней народився на Сході ймовірно у Смирні, був учнем св. Полікарпа. У свою чергу, учнем апостола Йоана. Потім звершував своє єпископське служіння на Заході. Святий Іринею молись за нас, про близькість Сходу і Заходу, і про дружбу між усіма християнськими Церквами і громадами. Амінь.»

Наприкінці Екуменічної молитви духовенство та всі вірні разом помолилися духовний гімн «Боже, великий, єдиний…».

Фото: Oleksandr Savransky

 

 

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*