У Києві на Михайлівській площі разом молились духовенство та вірні багатьох конфесій

Поділитися:

Екуменічна молитва проводилась в наміренні єдності християн і миру в Україні за заступництвом Блаженної Марти Вєцкої.

В моліннях взяли участь Блаженніший Любомир (Гузар), єпископ Йосиф (Мілян), священики, семінаристи КТДС, монахині та вірні Української Греко-Католицької Церкви.

Розпочали молитву урочистою ходою від Михайлівського Золотоверхого собору. Духовенство різних конфесій з реліквіями Блаженної Марти Вєцкої пройшлись по Михайлівській площі та вийшли на приготовлену сцену, на якій провадили екуменічну молитву.

Спільно помолившись, єпископи говорили про мир та єдність в Україні.

Блаженніший Любомир звернув увагу вірних на мир, єдність та милосердя. За словами архиєрея, зрозумівши ці три поняття, отримаємо відповідь на численні запитання, які сьогодні нас турбують. Архиєпископ-емерит розповів, що без миру годі щоби щось розвивалось та росло. Говорячи про єдність, владика зауважив: «Ніхто не є для себе як острівець, який від усіх відділений, а радше навпаки – ми є найбільше собою тоді, коли ми є разом з іншими». Милосердя же, за словами морального лідера українців, є найкращим способом, щоб себе відкрити перед іншими та один одному послужити.

Промовляючи Блаженніший Любомир зазначив: «Ми зібрались на спільну молитву, щоби бути близько Господа Бога. Ані мир, ані правдива єдність, а тим більше милосердя, не є можливими без Бога… Він є Той, хто ці дари нам дає. Ми щедро обдаровані Богом, але на жаль, часто забуваємо що без Нього, ми не можемо тішитися цими дарами».

Архиєпископ-емерит також звернув увагу жителів та гостей столиці на постать Блаженної Марти, яка є добрим прикладом того, як правильно користати з Божих дарів.

«Ми сьогодні, будучи тут разом на молитві, повинні дуже глибоко відчути Божу силу, яка хоче увійти в нас, щоб через нас запанував мир, єдність і милосердя… Сьогодні ми повинні в себе запитати: «Що я можу зробити, щоб так сталось?», це дуже важливий крок, якого Господь від нас чекає!» – завершуючи сказав Блаженніший Любомир.

Любомир Гузар

Опісля семінаристи Київської Трьохсвятительської семінарії виконали молитовні твори, якими закликали усіх до спільного прославлення Бога.

У коментарі для прес-служби Київської архиєпархії владика Йосиф (Мілян), єпископ-помічник київський, зауважив: «Говорити про мир – це найперше творити мир у власному серці. Творити мир, це найперше творити його у своїй родині та в стосунках з найближчими людьми. Тоді прийде мир глобальний! Я переконаний, що мир у світі залежить від миру людини з своїм Творцем – Богом. Лише на цьому фундаменті можемо будувати мир в Україні та мир в усьому світі», – сказав архиєрей.

учасники молебня

Учасники екуменічних молінь мали чудову нагоду послухати молитовних співів хору храму Святого Олександра Римо-Католицької Церкви та молитись за мир та єдність різними мовами світу.

На завершення заходу усі бажаючі могли приклонитись мощам Блаженної Марти Вєцкої та просити в Бога за Її заступництвом потрібних ласк.

Зазначимо, що мощі Блаженної нещодавно були привезені з зони АТО та будуть перевозитись по всій Україні, де вірні різних міст матимуть змогу помолитись за мир та єдність України.

Прес-служба Київської архиєпархії

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*