У Києві планують запровадити студентське капеланство

Поділитися:

24 січня відбулася зустріч викладачів-греко-католиків, що викладають у різних вишах Києва. Ініціатор заходу – Центр студентського капеланства Київської архиєпархії УГКЦ. Це перша така зустріч у столиці. Участь у цій акції взяли представники духовенства, професори, доценти, доктори наук, кандидати наук та аспіранти провідних вишів України.

Метою зустрічі було обговорити важливість студентського капеланства та різні форми його впровадження у вищих навчальних закладах Києва. Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київський, розповів про запровадження студентського капеланства у Львові в той час, коли він очолював Патріаршу молодіжну комісію. Крім того, архиєрей запропонував різні форми капеланства, які враховують специфіку столичних вишів, акцентуючи увагу на тому, що «наші священики готові співпрацювати пліч-о-пліч зі священнослужителями інших конфесій задля духовної опіки над студентською молоддю». Відтак диякон Андрій Зелінський (ТІ) зосередив увагу на особі капелана-духівника та особливостях його служіння, поділившись власним досвідом такого служіння у сфері військового капеланства та при Центрі студентського капеланства Львівської архиєпархії. Христина Холодницька, голова ТУСК «Обнова», розповіла про важливість духівника в їхній спільноті.

Своєю чергою викладачі поділилися позитивним досвідом присутності особи духівника в університетах Києва, там, де така практика вже існує. Зазвичай ректорати запрошують священиків для благословення й освячення з нагоди важливих подій академічного року або надають священнослужителям виховні години для висвітлення морально-етичних тем. На жаль, таких вишів у столиці поки що одиниці. Більшість із них бояться впускати священнослужителів у стіни свого закладу у зв’язку з принципом відокремленості Церкви від держави або через небажання надавати перевагу одній із конфесій.

Для поліпшення співпраці між Церквою та університетами було вирішено утворити товариство викладачів-греко-католиків київських вишів. Якщо хтось бажає долучитися до діяльності товариства – просимо надсилати свої дані на електронну скриньку: curia_ugcc@ukr.net.

На завершення організатор зустрічі о. Володимир Мальчин, відповідальний за студентське капеланство в Київській архиєпархії, подякував усім за присутність та запросив на зустріч з Блаженнішим Любомиром (Гузаром), яка запланована на 20 лютого в Київському національному лінгвістичному університеті. Зустріч організовує Центр студентського капеланства архиєпархії разом із Київським товариством «Обнова» та ректоратом КНЛУ.

Прес-служба Київської архиєпархії

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*