У Києві відбулася триденна зустріч родин мігрантів

Поділитися:

Від 30 грудня 2011 року до 1 січня 2012 року в Києві відбувалася триденна зустріч родин мігрантів. У цьому заході взяли участь близько п’ятдесяти учасників з Дрогобича, Івано-Франківська, Львова, Самбора, Стрия та Києва. Організатор – Пасторально-місійний відділ УГКЦ (ПМВ), Київський національний університет ім. Тараса Шевченка у співпраці з БФ «Карітас Самбірсько-Дрогобицької єпархії» та спільнотою колишніх заробітчан «Пієта», м. Івано-Франківськ.

Архиєрейську Літургію в храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці при Патріаршому соборі Воскресіння Христового відслужив голова Пасторально-місійного відділу УГКЦ Владика Йосиф (Мілян). З ним співслужили виконавчий секретар ПМВ о. Василь Поточняк і секретар відділу о. Андрій Гах, а також місцеві душпастирі. Архиєрей звернувся зі словами вітання до всіх тих, хто «був відважний і вирушив у цю дорогу». Зауважив, що «хоч би де ми були на дорогах світу, ми завжди приїжджаємо в нашу Україну, молоком і медом текучу землю». Відтак о. Василь розповів присутнім про саму будівлю собору і провів екскурсію в храмі.

Опісля у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка відбулася конференція на тему: «Українська міграція в контексті взаємодії Української Греко-Католицької Церкви та Української Держави». Уперше проблему міграції обговорювали на високому науковому, державному, а також церковному рівнях і прийняли резолюцію, скеровану на розгляд владним структурам.

Відтак, 31 грудня, у храмі Миколи Доброго, що на Подолі, відбулася Літургія, яку відслужив о. Роман Сиротич, сотрудник храму. У проповіді священнослужитель зосередив увагу на важливості кожного для іншого, побажав, щоб цей рік став «роком, в якому ми потрібні Богові та іншим людям, через яких він навертає нас і дає можливість змінити цей світ».

Опісля о. Василь у катехизі наголосив на вмінні чекати, приймати і радіти. «Ще трохи – і Христос-Дитя прийде у світ. Дитя завжди беззахисне, і коли Воно приходить, то ми не маємо на Нього час і бажання спілкуватись. Можемо прийняти і порадіти разом з ним – можемо відкинути», – говорить священик. Над цим побажав задуматися кожному в передріздвяному очікуванні.

Тоді у храмі Святого Василія Великого відбулися чування, на яких кожен особисто міг подякувати Богові за прожитий рік. Духовна частина святкувань завершилася подячною Святою Літургією, яку очолив настоятель монастиря о. Василь Тучапець, ЧСВВ.

Культурну програму становив похід у театр, де присутні мали змогу подивитися оперету «За двома зайцями», та екскурсія у національний заповідник Святої Софії, яка перенесла всіх в історичні часи минулого і відкрила спадщину, що несе в собі глибоке культурно-духовне надбання народу.

Святкування Нового року продовжилося на Майдані Незалежності, біля головної ялинки столиці. Відтак у приміщеннях храму Святого Василія Великого відбулася культурно-розважальна програма, де з веселими конкурсами та іграми, щирими взаємними побажаннями входили учасники зустрічі в новий 2012 рік.

У підсумковій зустрічі о. Василь наголосив: «Метою наших зібрань є прийти і «напитися живої води» та привести до цієї води ще когось або принести її тому, хто не може прийти до джерела. Не черпати воду лише для себе і не впиватися самому, не ділячись з іншими, а подарувати те добре, що пройшло крізь тебе, іншому».

Враження учасників зустрічі:

Сергій, Івано-Франківськ

«Вперше дізнався про те, що зустрічати Новий рік з Богом може бути так цікаво».

Тарас, Дрогобич

«Чудова організація, продумана програма. Цікавою була конференція. Навіть якщо ти ніколи не задумувався над темою мігрантства, то такі конференції вводять тебе в тему і це є можливістю відкрити для себе ще один бік життя наших людей».

Оксана, Львів

«Цього року дізналася про прощі, які організовує о. Василь. Була кілька разів на них. Хочу посвідчити, що моє життя за цей час дуже змінилося зсередини і навколо себе я теж побачила багато змін. Приїхала сюди, до Києва, щоб помолитися за хворого дванадцятирічного хлопчика з Італії і подякувати Богові за ті дари, які я пізнали від Його любові до мене».

УГКЦ

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*